Planowali porwanie, mieli już przygotowany sekator do obcinania palców. Jest akt oskarżenia

15 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, którzy planowali na Dolnym Śląsku porwanie dwóch osób dla okupu - informuje Prokuratura Krajowa. Sprawcy byli gotowi posunąć się do tortur, by zdobyć pieniądze.
Zobacz wideo

Do Sądu Okręgowego we Wrocławiu trafił akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom - Marcinowi M., Ryszardowi Ł., Andrzejowi W. i Stanisławowi W. Prokuratura zarzuciła im popełnienie dwóch zbrodni - usiłowanie wymuszeń rozbójniczych oraz usiłowanie wzięcia i przetrzymywania dwojga zakładników dla okupu. Wszystkim miał kierować Marcin M., więzień jednego z wrocławskich zakładów karnych. Wykonawcami "zlecenia" byli jego kompani, którzy wychodzili na wolność.  

Sprawa wyszła na jaw, gdy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu dowiedzieli się o planowanym porwaniu dla okupu mieszkanki Wrocławia. Mężczyźni zostali zatrzymani we wrześniu.

Prokuratura Krajowa: Znaleziono sekator, paralizator i pałkę teleskopową

"W trakcie przeprowadzonych przeszukań ujawniono i zabezpieczono szereg przedmiotów służących do popełnienia przestępstw, w tym sekator, paralizator i pałkę teleskopową. Nadto ujawniono liczne odręczne zapiski świadczące o wspólnym porozumieniu podejrzanych w zakresie planowanych uprowadzeń dla okupu" - informuje Prokuratura Krajowa.

Sprawcy planowali nie tylko przetrzymywać i skrępować swoje ofiary, ale również pobić je i obciąć im palce przy pomocy sekatora. Liczyli na to, że zdobędą w ten sposób luksusowe samochody, pieniądze, karty płatnicze i złoto.

Mężczyznom grozi do 15 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (33)
Planowali porwanie, mieli już przygotowany sekator do obcinania palców. Jest akt oskarżenia
Zaloguj się
 • oelefante

  Oceniono 13 razy 5

  Dlaczego - jak zwykle - zwyrodnialcy są chronieni? W normalnych krajach obywatele mają prawo wiedzieć, kogo unikać, na kogo zwracać uwagę, i mają prawo poznać mordy i nazwiska bandytów. Władze III RP od 30 lat chronią bandziorów.

 • zec

  Oceniono 11 razy 3

  Też mam sekator. Zaraz idę wyrzucić do rzeki.

 • fafik.laciaty

  Oceniono 1 raz 1

  Każdemu z nich powinno się tym sekatorem uciąć fujarę i tyle.

 • lynx4

  Oceniono 1 raz 1

  To się naoddychali świeżym powietrzem...

 • amuzc

  Oceniono 5 razy 1

  "Mężczyznom grozi do 15 lat więzienia.".
  Im nie powinno grozić więzienie, ale powinna być pewna UTYLIZACJA!
  Takie śmiecie powinno się wyrywać ze społeczeństwa skutecznie.

 • hipo krater

  Oceniono 9 razy 1

  Wychodzą z więzień i nie wiedzą co ze sobą począć. Wtedy oczywiste jest , że takie najszybciej bandyckie rozwiazania jak zdobyć pieniądze, przychodzą takim ludziom do głowy. W normalnym kraju są systemy wdrażania ludzi do życia , po pobycie w więzieniu. Ale nasza wladza, która sama najprrawdopodobniej" uwolniła" system penitencjarny z pieniedzy na takie cele, bo chciała kupić po cichu kosztowny system do śledzenia obywateli, Pegasus, nie daje najlepszego wzoru dla bandytów.

 • eldemon

  Oceniono 8 razy -2

  Pewnie po 15 latach procesów sond orzeknie 3 mce kary w zawieszeniu na 1 miesiac!

 • kaczkowski12

  Oceniono 6 razy -2

  Za próbę użycia zardzewiałego sekatora,bez dezynfekcji,dołozyć dodatkowo po 1 roku więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX