Na toruńskiej starówce pobito pięciu obcokrajowców. Policja publikuje wizerunki sprawców

Policja poszukuje sprawców pobicia, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na toruńskiej starówce. Poszkodowanych zostało pięciu obcokrajowców - obywatele Ukrainy, Rosji i Białorusi. Funkcjonariusze opublikowali wizerunki podejrzanych i proszą o pomoc w ustaleniu ich personaliów.

W nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:30 na toruńskiej starówce - u zbiegu ulic Podmurnej i Placu Teatralnego - doszło do pobicia pięciu obcokrajowców. Wśród poszkodowanych są obywatele Ukrainy, Rosji i Białorusi (w tym jeden repatriant). Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu nie mają wątpliwości, że do agresji doszło na tle narodowościowym.

W grupie, która zaatakowała pokrzywdzonych było 7 mężczyzn, których teraz poszukuje policja. Na stronie toruńskiej komendy opublikowano wizerunki podejrzanych, a ewentualni świadkowie zajścia proszeni są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

>>> Ten człowiek od lat walczy z rasistowskimi graffiti

Zobacz wideo

Portal torun.naszemiasto.pl dotarł do relacji jednego z poszkodowanych, który wskazał na to, że w trakcie ataku sprawcy mieli wznosić ksenofobiczne okrzyki.  "Nie mieli żadnych skrupułów, aby bić dziewczynę. Kolega, który jest Polakiem z repatriacji, ma pęknięcie kości czaszki, ale na szczęście nie jest to aż tak poważne. Zaatakowano nas pod hasłami „Polska dla Polaków” i „Je*ać Ukraińców”. Dodam, że Ukraińcami były jedynie dwie osoby z pięciu. Najbardziej przeraziła mnie bierność ludzi, którzy nie reagowali i obojętnie mijali zaistniałą sytuację. Napastnicy zdążyli nas zaatakować, odejść i jeszcze raz wrócić, rzucając się na nas z pięściami" - napisała na Facebooku jedna z ofiar pobicia.

Pobicie obcokrajowców na toruńskiej starówce. Do sprawy odniósł się prezydent Torunia Michał Zaleski

W poniedziałek do sprawy pobicia obcokrajowców na toruńskiej starówce odniósł się prezydent miasta Michał Zaleski. "Niedzielne zajście na toruńskiej starówce to akt bandytyzmu i skrajnie nienawistnego postępowania, dla którego nie może być akceptacji. Ja z całą stanowczością potępiam takie zachowania! Jednocześnie apeluję, aby osoby, które są świadkami tego typu zdarzeń, natychmiast zawiadamiały właściwe instytucje i służby. Liczę na to, że policja szybko ustali sprawców, a sąd ich przykładne ukarze. Zero tolerancji dla bandytów!" - czytamy w oświadczeniu Zaleskiego.

Więcej o:
Komentarze (240)
Na toruńskiej starówce pobito pięciu obcokrajowców. Policja publikuje wizerunki sprawców
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 108 razy 96

  Prawdziwie patriotyczne mordy - nie skażone myśleniem, zero przebłysków inteligencji, ale za to wierni jedynie prawdziwej Wielkiej Polsce Katolickiej. Idealnie nadają się jako członkowie rycerzy Maryi, oraz mogliby poprowadzić krucjatę różańcową i bronić królestwa jezusowego w centralnej Europie przed inwazją uchodźców chcących islamizować Polskę, LGBT czy innych genderów.

 • thadde

  Oceniono 80 razy 62

  Kolejne skutki pobłażliwości pisowskich prokuratur dla nazistów. Widząc co się dzieje wszelkiej maści hołota uwierzyła we własną bezkarność. Rządy pisiorów spowodowały nieodwracalne zmiany. Ciężko będzie to odkręcić.

 • siwywaldi

  Oceniono 68 razy 60

  Kto choć trochę interesuje się historią, wie JAK w latach 30-tych rodził się w Niemczech Faszyzm. A jeszcze niedawno, wielu śmiało się, jak Senyszyn mówiła, że nadciąga Kaczyzm....

 • tegepe

  Oceniono 75 razy 59

  Zaczyna się od pojedynczych bojówkarzy, niedługo pojawią się nazolskie komanda.

 • hen354

  Oceniono 44 razy 38

  Pislamisci wychowani na radio Ma Ryja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX