Gdzie jest burza? Na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w Wiekopolsce zagrzmiało

Nad województwami dolnośląskim i wielkopolskim zaobserwowano wyładowania atmosferyczne, a jedna z komórek burzowych z Wielkopolski dotarła już nad Warszawę. Użytkownicy Twittera piszą o oberwaniu chmury, burzy i gradzie.

W poniedziałek 10 lutego pogoda nas nie rozpieszcza. Od rana wieje bardzo silny wiatr, w przeważającej części kraju pada też deszcz. Po godzinie 14 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował na Twitterze, że nad województwami dolnośląskim i wielkopolskim zaobserwowano wyładowania atmosferyczne, a jedna z burzowych komórek znad Wielkopolski kieruje się na wschód, w stronę Warszawy.

Gdzie jest burza? W Wielkopolsce oraz Warszawie grzmi i pada deszcz

Przewidywania IMGW sprawdziły się - stolica zalała się deszczem. "Oberwanie chmury, burza i grad nad Warszawą. Zalane ulice. Nie widać pasów drogi. Niebezpiecznie!" - napisał na Twitterze  Szymon Kępka.

"W Wielkopolsce obecnie burza z piorunami. Trwa już dobre 20 min i końca nie widać. Nie pamiętam by kiedykolwiek była burza w lutym, chyba że śnieżna..." - czytamy we wpisie innego użytkownika Twittera. 

Z danych widocznych na portalu lightningmaps.org wynika, że burza występuje także w okolicach miejscowości Turek i Dobra pod Kaliszem, a także niedaleko Ząbkowic Śląskich i Ziębic w województwie dolnośląskim.

>>> Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Więcej o:
Komentarze (7)
Gdzie jest burza? Na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w Wiekopolsce zagrzmiało
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 4

  Burza z piorunami w lutym? Najwyraźniej już i sam Pan Bóg się wkurzył, widząc co Prezes z tym zerowatym ratlerkiem w okularkach wyprawiają... :-)

 • cena1309

  Oceniono 2 razy 2

  Były błyskawice,jeden grzmot,deszcz ze śniegiem,sam deszcz i grad ...Warszawa !

 • haha-to-ja

  Oceniono 6 razy 2

  ale czy sklepy będą otwarte pani redaktor???

 • and155

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy, nic się nie stało!

 • matitalolo

  0

  To dopiero początek. W następnych latach będzie ciekawiej . I śmieszno i straszno.

 • musi_byc_dobrze

  0

  Panie Mikołaju z Twittera. Burza śnieżna nazywa się burzą właśnie dlatego że nią jest, a więc że towarzyszą jej wyładowania atmosferyczne. Chociaż prawdą jest że większość myśli, że nazywa się burzą śnieżną, ponieważ mocno sypie śnieg, a to nieprawda.
  Burza w lutym rzadko, bo rzadko, ale zdarza się i nie należy jej traktować jako anomalii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX