Gdzie jest burza? Na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w Wiekopolsce zagrzmiało

Nad województwami dolnośląskim i wielkopolskim zaobserwowano wyładowania atmosferyczne, a jedna z komórek burzowych z Wielkopolski dotarła już nad Warszawę. Użytkownicy Twittera piszą o oberwaniu chmury, burzy i gradzie.

W poniedziałek 10 lutego pogoda nas nie rozpieszcza. Od rana wieje bardzo silny wiatr, w przeważającej części kraju pada też deszcz. Po godzinie 14 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował na Twitterze, że nad województwami dolnośląskim i wielkopolskim zaobserwowano wyładowania atmosferyczne, a jedna z burzowych komórek znad Wielkopolski kieruje się na wschód, w stronę Warszawy.

Gdzie jest burza? W Wielkopolsce oraz Warszawie grzmi i pada deszcz

Przewidywania IMGW sprawdziły się - stolica zalała się deszczem. "Oberwanie chmury, burza i grad nad Warszawą. Zalane ulice. Nie widać pasów drogi. Niebezpiecznie!" - napisał na Twitterze  Szymon Kępka.

"W Wielkopolsce obecnie burza z piorunami. Trwa już dobre 20 min i końca nie widać. Nie pamiętam by kiedykolwiek była burza w lutym, chyba że śnieżna..." - czytamy we wpisie innego użytkownika Twittera. 

Z danych widocznych na portalu lightningmaps.org wynika, że burza występuje także w okolicach miejscowości Turek i Dobra pod Kaliszem, a także niedaleko Ząbkowic Śląskich i Ziębic w województwie dolnośląskim.

>>> Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Zobacz wideo
Więcej o: