Silny wiatr utrudniał lądowanie do wypadku na A4. Helikopter kręcił się wokół własnej osi. Jest nagranie

W poniedziałek na autostradzie A4 pod Wrocławiem doszło do wypadku trzech samochodów ciężarowych. Do jednego rannego skierowany został helikopter LPR. Niestety z powodu silnego wiatru śmigłowiec z ratownikami nie mógł wylądować.
Zobacz wideo

Około godziny 8 rano na 148 kilometrze autostrady A4 doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Droga przez wiele godzin była zablokowana na odcinku Wrocław Południe-Pietrzykowice w kierunku Legnicy.

Helikopter nie mógł wylądować do wypadku na A4 - powodem silne porywy wiatru

W wypadku ranna została jedna osoba, która - jak podaje RMF FM - znajdowała się w zakleszczonym pojeździe. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, jak śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podchodzi do lądowania.

Podmuch wiatru sprawia jednak, że maszyna zaczyna kręcić się wokół własnej osi. Pilot ostatecznie musiał zrezygnować z lądowania i odlecieć z miejsca wypadku. Rannego kierowcę przetransportowano do szpitala karetką.

W całej Polsce panują trudne warunki pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Na południu obowiązują ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia. Porywy wiatru osiągają prędkość 80-90 kilometrów na godzinę. W górach siła wiatru jest jeszcze większa i momentami może dochodzić do 120 km/h. 

Więcej o: