Bukowina Tatrzańska: dach spadł na grupę osób na Rusińskim Wierchu. Zginęły matka i córka

W poniedziałek doszło do wypadku w rejonie stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Według pierwszych informacji w wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby: matka i córka.

Jak podaje portal 24tp.pl silny wiatr spowodował zerwanie dachu z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który przygniótł cztery osoby. Całe zdarzenie miało miejsce w regionie stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej w Małopolsce.

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Dach przygniótł grupę osób

- Otrzymaliśmy takie zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci docierają na miejsce - przekazała portalowi Agnieszka Szopińska z komendy policji w Zakopanem. Zerwany przez silny wiatr dach przygniótł cztery osoby, w tym jedno dziecko. Rzecznik małopolskiej straży pożarnej przekazał TVP o dwóch ofiarach śmiertelnych. Jak podaje RMF FM są to kobieta w wieku około 40 lat i jej 15-letnia córka. Kolejnym poszkodowanym: drugiej córce ofiary i młodemu mężczyźnie - jest udzielana pomoc.

Na miejsce wysłany został śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz trzy inne maszyny m.in. należące do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

W całej Polsce obowiązują ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed silnym wiatrem. W północnych i centralnych województwach wiać będzie w porywach do 80-90 km/h. Najgorsza sytuacja zapowiadana jest dla południowej części kraju. Trzeci stopień alertu obowiązuje w powiatach jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim. W górach może wiać w porywach do 120 km/h. Silny wiatr związany jest z nadciągającym z zachodniej i północnej Europy huraganem Ciara. 

Więcej o:
Komentarze (164)
Bukowina Tatrzańska: dach spadł na grupę osób na Rusińskim Wierchu. Zginęły matka i córka
Zaloguj się
 • race444

  Oceniono 81 razy 71

  Od piatku "trombili" zeby siedziec w domu, w Belgii, Holandii odwolano zawody sportowe w Niemczech dzisiaj przedszkola, szkoly pozamykane. Komunikacja kolejowa byla wstrzymana od 20.00 niedziela do 10.00 poniedzialek a w Wolsce …. robta co ta chceta

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 57 razy 51

  Spoko, zaraz się okaże, że budynek stał na trzech działkach, a ich jedyni jakkolwiek udokumentowani właściciele od 30 lat nie żyją. W mateczniku partii winnych nie ma.

 • arreis65

  Oceniono 54 razy 48

  marzec 2018 : Białka Tatrzańska - na skutek silnego podmuchu wiatru drewniana brama powitalna przewróciła się i zabiła na miejscu 70-letnią kobietę. W ciężkim stanie do szpitala trafił jej 7-letni wnuczek. Dziecko zmarło kilka dni później.
  jak widać górole niczego się nie nauczyły !!!

 • tompyt

  Oceniono 59 razy 39

  Dudków goralnvolke skąpi na bezpieczeństwo? Nie finansujcie zdrajców Polski.

 • bee1

  Oceniono 37 razy 37

  Widziałam wiadomości[ nie Tvp 1] , i stało się to przy stoku. Dziennikarz zapytał, czy zabezpieczone to miejsce i zamknięty stok , góral odpowiedział, że nie wie i nie było Poleceń

 • lukturko

  Oceniono 32 razy 32

  PINB, tak jak w Białce stwierdzi samowolę budowlaną. Niestety znowu po tragedii. Brawo PINB! Zajęci legalizacją samowoli budowlanych nie maja czasu na nic innego.

 • siwywaldi

  Oceniono 34 razy 32

  Coś tu nie jest tak, bo jak jest silny, zrywający dachy wiatr, to śmigłowiec raczej nie lata. Przynajmniej taki klasy Sokoła :-)

 • muminos1

  Oceniono 29 razy 27

  ostrzeżenia- mi sie nic nie stanie :)

 • mcguirre

  Oceniono 31 razy 25

  Były ostrzeżenia ? Były. I co ? I nic. Polak ma w dudzie, zawsze wie lepiej i nikt mu nie będzie mówić co ma robić. Szkoda, że zakończenie tak tragiczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX