Bukowina Tatrzańska: dach spadł na grupę osób na Rusińskim Wierchu. Zginęły matka i córka

W poniedziałek doszło do wypadku w rejonie stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Według pierwszych informacji w wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby: matka i córka.
Zobacz wideo

Jak podaje portal 24tp.pl silny wiatr spowodował zerwanie dachu z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który przygniótł cztery osoby. Całe zdarzenie miało miejsce w regionie stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej w Małopolsce.

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Dach przygniótł grupę osób

- Otrzymaliśmy takie zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci docierają na miejsce - przekazała portalowi Agnieszka Szopińska z komendy policji w Zakopanem. Zerwany przez silny wiatr dach przygniótł cztery osoby, w tym jedno dziecko. Rzecznik małopolskiej straży pożarnej przekazał TVP o dwóch ofiarach śmiertelnych. Jak podaje RMF FM są to kobieta w wieku około 40 lat i jej 15-letnia córka. Kolejnym poszkodowanym: drugiej córce ofiary i młodemu mężczyźnie - jest udzielana pomoc.

Na miejsce wysłany został śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz trzy inne maszyny m.in. należące do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

W całej Polsce obowiązują ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed silnym wiatrem. W północnych i centralnych województwach wiać będzie w porywach do 80-90 km/h. Najgorsza sytuacja zapowiadana jest dla południowej części kraju. Trzeci stopień alertu obowiązuje w powiatach jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim. W górach może wiać w porywach do 120 km/h. Silny wiatr związany jest z nadciągającym z zachodniej i północnej Europy huraganem Ciara. 

Więcej o: