Wichura na Opolszczyźnie. Silny wiatr zerwał linię energetyczną. Nie żyje 16 krów porażonych prądem

Silny wiatr w województwie opolskim spowodował, że funkcjonariusze staży pożarnej musieli interweniować blisko 100 razy. Jedna z akcji dotyczyła zerwanej linii energetycznej. Kabel spadł na oborę, przez co znajdujące się w niej zwierzęta zostały porażone prądem.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Kujawy w powiecie krapkowickim. Chwilę po północy w poniedziałek 10 lutego silny wiatr zerwał linię energetyczną biegnącą w pobliżu domu jednorodzinnego. Uszkodzony kabel spadł na oborę. Przez metalowe poidła i łańcuchy popłynął prąd, który poraził 16 krów mlecznych. Wszystkie padły na miejscu - relacjonuje "Nowa Trybuna Opolska". Mieszkająca w pobliskim budynki starsza kobieta zasłabła, widząc co się dzieje. Na miejsce wezwano karetkę. Kobieta nie potrzebowała hospitalizacji.

>>> Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Zobacz wideo

Huragan Ciara. Ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują w całym kraju

Silny wiatr odczuwalny nie tylko na Opolszczyźnie, ale także w pozostałych regionach Polski, związany jest z huraganem Ciara, który w niedzielę uderzył w Europę Zachodnią. W związku z wichurami od niedzieli do godziny 6 rano w poniedziałek straż pożarna w całym kraju interweniowała ok. 1100 razy. Wszystko wskazuje na to, że i dziś strażacy będą mieli pełne ręce roboty. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla wszystkich powiatów w kraju. Najmocniejsze podmuchy osiągające prędkość do 120 km/h odnotujemy dziś na południu województwa podkarpackiego. 

Więcej o: