Niedziele handlowe 2020. Czy w 16 lutego wypada niedziela handlowa?

Ustawa zmniejszająca liczbę niedziel handlowych obowiązuje od marca 2018 roku. Najpierw klienci mogli robić niedzielne zakupy w sklepach dwa razy, a później raz w miesiącu. Od tego roku zasady te są jeszcze bardziej restrykcyjne.

>>  Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach >> 

Zobacz wideo

Od 2020 roku będzie wypadać mniej niedziel handlowych, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Od teraz niedziela bez zakazu handlu może być wyznaczona maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 16 lutego sklepy będą otwarte?

W niedzielę 16 lutego wypada niedziela bez handlu. Tego dnia zamknięte będą centra handlowe oraz duże sklepy. Otwarte mogą być jednak placówki, które nie zostały objęte zakazem handlu czyli: apteki, stacje benzynowe, kawiarnie, placówki pocztowe oraz sklepy prowadzone przez właściciela.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Następne niedziele handlowe w 2020 roku są wyznaczone w terminach: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Dodatkowo zakupów nie zrobimy w dni świąteczne. Wypadają one kolejno: 12-13 kwietnia (Wielkanoc), 1 maja, 3 maja, 11 czerwca (Boże Ciało), 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego), 1 listopada, 11 listopada (Święto Niepodległości) oraz 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie).

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe 2020. Czy w 16 lutego wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • menanocetus łagodny

  Oceniono 2 razy 2

  Tak już od czwartku artykułu sygnuje (N)ajważniejsza(P)ersona(K)olektywu,uważaj kolego bo cię twój kolega(U)sttzeli,(Z)niszczy z zazdrości, że jest publikowany mniej od ciebie.

 • beton44

  Oceniono 8 razy 2

  Czwartek - tradycyjnie pierwszy wystąpił harcownik NPK...

  Rozgrzewa publiczność !!!

  Czekamy na występ samego Naczelnika Działu Nie-handlowe Niedziele UZa !!!

 • polakpl

  Oceniono 3 razy -1

  Gazeta Wyborcza o wiele częściej niż inne gazety informuje co powiedział jakiś biskup. Więc może GW pójdzie za ciosem i będzie sprawdzać co tydzień czy będzie w niedzielę msza święta?

 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy -1

  Organizowanie w niedziele i święta imprez sportowych zmniejsza wpływy z tacy.
  W szczególności dotyczy to meczów piłki kopanej.
  W podczas ewentualnej drugiej kadencji dyrektor i prezes liczą na inicjatywę ustawodawczą Dudy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX