Pogoda. W weekend spore ocieplenie: na termometrach nawet 10 stopni Celsjusza

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w weekend 9-10 lutego niebo nad Polską wyraźnie się rozjaśni. Doświadczymy także stopniowego wzrostu temperatury - termometry na zachodzie kraju wskażą nawet 10 stopni Celsjusza.

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl dowiadujemy się, że ten tydzień zakończy się dość słonecznie. Meteorolodzy przewidują, że w sobotę zachmurzenie będzie małe, a w niedzielę umiarkowane. 8 i 9 lutego nie należy spodziewać się żadnych opadów.

>>> Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Zobacz wideo

Prognoza pogody na weekend. Temperatura będzie rosnąć

Sobota będzie w większości regionów dniem cieplejszym niż piątek. 8 lutego ujemne wartości wskażą wyłącznie termometry w miejscowościach położonych na południu kraju, np. w Zakopanem, gdzie temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie -3 stopnie. W pozostałej części Polski temperatura będzie dodatnia - w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku termometry wskażą 2 stopnie, w Krakowie, Kielcach, Warszawie i Olsztynie - 3 stopnie, w Katowicach i Łodzi - 4 stopnie, w Bydgoszczy i Poznaniu - 5 stopni, z kolei w Szczecinie i Wrocławiu - nawet 8 stopni. Tego dnia nie będzie padał ani deszcz, ani śnieg.

Jeszcze cieplej będzie w niedzielę. 9 lutego termometry przy wschodniej i południowej granicy kraju wskażą maksymalnie 1-3 stopnie, ale na zachodzie kraju odnotujemy nawet 10 stopni Celsjusza. Tak ciepło będzie we Wrocławiu, Zielonej Górze i Szczecinie. Tego dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, ale synoptycy nie spodziewają się, by chmury przyniosły ze sobą deszcz lub śnieg.

Więcej o: