Pogoda. W weekend spore ocieplenie: na termometrach nawet 10 stopni Celsjusza

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w weekend 9-10 lutego niebo nad Polską wyraźnie się rozjaśni. Doświadczymy także stopniowego wzrostu temperatury - termometry na zachodzie kraju wskażą nawet 10 stopni Celsjusza.

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl dowiadujemy się, że ten tydzień zakończy się dość słonecznie. Meteorolodzy przewidują, że w sobotę zachmurzenie będzie małe, a w niedzielę umiarkowane. 8 i 9 lutego nie należy spodziewać się żadnych opadów.

>>> Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Prognoza pogody na weekend. Temperatura będzie rosnąć

Sobota będzie w większości regionów dniem cieplejszym niż piątek. 8 lutego ujemne wartości wskażą wyłącznie termometry w miejscowościach położonych na południu kraju, np. w Zakopanem, gdzie temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie -3 stopnie. W pozostałej części Polski temperatura będzie dodatnia - w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku termometry wskażą 2 stopnie, w Krakowie, Kielcach, Warszawie i Olsztynie - 3 stopnie, w Katowicach i Łodzi - 4 stopnie, w Bydgoszczy i Poznaniu - 5 stopni, z kolei w Szczecinie i Wrocławiu - nawet 8 stopni. Tego dnia nie będzie padał ani deszcz, ani śnieg.

Jeszcze cieplej będzie w niedzielę. 9 lutego termometry przy wschodniej i południowej granicy kraju wskażą maksymalnie 1-3 stopnie, ale na zachodzie kraju odnotujemy nawet 10 stopni Celsjusza. Tak ciepło będzie we Wrocławiu, Zielonej Górze i Szczecinie. Tego dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, ale synoptycy nie spodziewają się, by chmury przyniosły ze sobą deszcz lub śnieg.

Więcej o:
Komentarze (6)
Pogoda. W weekend spore ocieplenie: na termometrach nawet 10 stopni Celsjusza
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 5 razy 5

  miło tylko że duda córke wysłał na 'zgniły zachód', tam załatwił jej prace wzorem ruskich oligarchów. nie chce aby żyła w kraju w którym będą pisi sędziowie hejterzy na telefon. po wyborach zrobi polexit a Polakom kipisz. rozsądny z niego rodzic bo córke będzie trzymał od tego z dala

 • maxwywar2

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe bo bardziej zawansowane serwisy pogodowe pokazują temperatury między -2 w 3C. Ale co tam wystarczy kliknąć piewszy lepszy i coś nasmarować.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 6 razy 0

  Jest P I Ę K N I E!.
  A na dodatek nie trzeba spalać tyle węgla, by ogrzać budynki.
  Rzecz w tym jednak, że 11-letni cykl aktywności Słońca ma apogeum za sobą i teraz już będzie, niestety, chłodniej
  Https://menway.interia.pL/styl-zycia/ciekawostki/news-mrozne-ocieplenie-czy-zaczela-sie-nowa-epoka-lodowcowa,nId,4242117#iwa_source=worthsee

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX