Prognoza pogody na tydzie [10-16 lutego]. Spadnie nieg, ale bdzie go niewiele

Prognoza pogody na tydzie 10-16 lutego. Meteorolodzy prognozuj, e w cigu najbliszych kilku dni zobaczymy zarwno opady deszczu i niegu, jak i liczne przejanienia.

Na zimowe warunki nie ma jednak co liczyć. Opady śniegu nie będą intensywne, a temperatura w ciągu dnia nie będzie spadać poniżej zera.

>>> Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Zobacz wideo

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Odczujemy ochłodzenie

Poniedziałek 10 lutego będzie dniem śnieżnym. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że tego dnia będzie padać w całym kraju. Będzie także dość ciepło - w  Zakopanem odnotujemy maksymalnie 4 stopnie, a we Wrocawiu i Zielonej Górze nawet 11 stopni. Na południu Polski będzie wiał silny wiatr. We wtorek nastąpi ochłodzenie, a termometry będą wskazywać od 1 do 6 stopni. W miejscowościach podgórskich będzie padać śnieg, a w pozostałej części kraju - deszcz ze śniegiem. Takie same warunki będziemy obserwować w środę.

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują przejaśnienia

W czwartek 13 lutego nieco się rozpogodzi. Niebo zakryte będzie chmurami, ale odnotujemy też liczne przejaśnienia. Padać będzie tylko na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Warmii i Mazurach. Temperatura w ciągu dnia będzie wahać się od 2 stopni w Biaymstoku i Olsztynie do 6 stopni we Wrocławiu, Zielonej Górze i Szczecinie. W piątek znów będzie deszczowo. Opady prognozuje się niemal dla całej Polski, z wyjątkiem okolic Łodzi i Gdaska. Termometry wskażą od 3 stopni w Białymstoku do 7 stopni we Wrocławiu.

Pogoda na sobotę i niedzielę. Spadnie deszcz, śnieg i zaświeci słońce

Synoptycy prognozują, że w sobotę spadnie dużo deszczu. Opady prognozuje się dla przeważającej części Polski, z wyłączeniem okolic Szczecina, Bydgoszczy, Olsztyna i Łodzi. Termometry wskażą od 1 stopnia w Białymstoku do 8 stopni we Wrocławiu. W niedzielę Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Na południu będzie padał śnieg, z kolei na północy będzie świecić słońce. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 6 stopni w Lublinie do 10 stopni we Wrocławiu.