Pogoda na weekend 8-9 lutego. Czeka nas słoneczny i bezdeszczowy koniec tygodnia

Prognoza pogody na weekend 8-9 lutego. Termometry w weekend pokażą niższe temperatury na wschodzie i południu, gdzie będzie od 2 do 4 stopni. Najwyższa temperatura zapowiadana jest na zachodzie: tam maksymalnie do 8-10 stopni.
Zobacz wideo

W weekend mieszkańcy centralnej i wschodniej Polski mogą liczyć na dużo rozpogodzeń. Deszczowy front pojawi się w Polsce dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Pogoda na sobotę 8 lutego. W całej Polsce bardzo dużo rozpogodzeń

W sobotę z najniższą temperaturą, 2 stopniami, muszą liczyć się mieszkańcy województwa podlaskiego, lubelskiego i podlaskiego. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie, Warszawie, Kielcach i Krakowie. Najcieplejszy dzień na zachodzie kraju: w województwie zachodniopomorskim i dolnośląskim będzie 8 stopni, a w województwie opolskim i lubuskim 7 stopni. W pozostałych regionach od 4 do 5 stopni.

Tego dnia w całej Polsce prognozowane jest niemal bezchmurne niebo. Więcej zachmurzeń w drugiej części dnia tylko w północno-zachodniej części kraju. W żadnym regionie nie będzie padać deszcz ani śnieg. Wiatr słaby i umiarkowany, wieczorem bardziej porywisty nad morzem i w górach.

Pogoda na niedzielę 9 lutego. Więcej zachmurzeń na zachodzie

W niedzielę 10 stopni pokażą termometry w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Równie ciepło, 9 stopni, będzie w Poznaniu i Opolu. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa podlaskiego, gdzie będą maksymalnie 3 stopnie oraz lubelskiego i podkarpackiego, gdzie ma być około 4 stopni. W województwie warmińsko-mazurskim, mazowieckim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim temperatura będzie wahać się od 5 do 6 stopni. W pozostałych regionach 7-8 stopni.

Ostatniego dnia tygodnia duże rozpogodzenia zapowiadane są jedynie w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, podkarpackim i dolnośląskim. W pozostałych regionach zachmurzenie duże i umiarkowane zwłaszcza w drugiej części dnia. Deszcz i deszcz ze śniegiem pojawi się w Polsce dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek - front nadciągnie od zachodu i obejmie swoim zasięgiem początkowo jedynie województwa pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Na zachodzie wieczorem pojawiać się zacznie także silny wiatr.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: