Pogoda na dziś - poniedziałek 10 lutego. Ostrzeżenia przed bardzo silnym wiatrem w całej Polsce

Pogoda na dziś - poniedziałek 10 lutego. Pierwsze prognozy pokazują, że już w nocy z niedzieli nad poniedziałek w Europie zachodniej i centralnej pojawią się bardzo silne porywy wiatru. W całej Polsce wiać będzie z prędkością 70-85 km/h.

W poniedziałek synoptycy przewidują bardzo silne porywy wiatru oraz intensywny deszcz. Najwięcej opadów pojawi się w zachodniej Polsce.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 6 do 11 stopni

Na najwyższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy Zielonej Góry i Wrocławia, gdzie będzie 11 stopni. Równie ciepło, jeden stopień mniej, pokażą termometry w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim, śląskim i małopolskim. W Szczecinie, Gdańsku, Warszawie i Kielcach będzie 9 stopni. Najniższa temperatura maksymalna w ciągu dnia przewidywana jest w Białymstoku: tam tylko 6 stopni, oraz Olsztynie, Lublinie i Rzeszowie, gdzie będzie 8 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 10 lutego.Pogoda na dziś - poniedziałek 10 lutego. gazeta.pl

Opady. Będzie dziś padać w całym kraju

Meteorolodzy zapowiadają na poniedziałek duże zachmurzenie. Od rana z zachodu nad Polskę nadciągnie deszczowy front atmosferyczny. Największe opady deszczu prognozowane są w pierwszej połowie dnia w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim, a później też w województwie dolnośląskim i wielkopolskim. Opady deszczu będą pojawiać się w całym kraju. Dodatkowo deszcz ze śniegiem prognozowany jest dla Podlasia.

W całej Polsce przewidywane są dziś silne porywy wiatru. Na południu, w regionach podgórskich prędkość wiatru przekroczy 100 km/h. W pozostałych regionach należy spodziewać się należy porywów do 70-85 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.