Radny Lech Artur Wałęsa został ojcem. Były prezydent ma już trzynastego wnuka

Zięć Lecha Wałęsy, Lech Wałęsa, właśnie został ojcem. Karol będzie trzynastym wnukiem byłego prezydenta.

Lech Wałęsa, który przed ślubem nosił nazwisko Kaźmierczyk, w sierpniu 2019 roku został mężem Magdaleny Wałęsy - najstarszej córki Lecha Wałęsy. Uroczystość odbyła się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Zięć Lecha Wałęsy, Lech Wałęsa, został ojcem - dziecko też miało nosić imię Lech

Mężczyzna po ślubie przyjął nazwisko panieńskie żony i tym samym stał się Lechem Wałęsą. - To była propozycja żony. Ja po krótkim namyśle się zgodziłem. Bardzo się cieszę, że mogę nosić to nazwisko i przekazywać je kolejnym pokoleniom. Teść na wieść, że będzie drugi Lech Wałęsa, tylko się uśmiechnął - przyznał.

Polityk związany z Platformą Obywatelską w rozmowie z Onetem powiedział, że chłopczyk urodził się 5 lutego przed godziną 15 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. - Zdrowy, silny chłopak. To najważniejsze. Żona też czuje się dobrze. Mnie bolą plecy, bo przez cały poród byłem nachylony, trzymałem żonę za rękę i robiłem wszystko, by jej pomóc - powiedział ojciec dziecka.

Dodatkowo rodzice zastanawiali się, czy nie nazwać swojego syna imieniem Lech. - Bardzo szanuję prezydenta Lecha Wałęsę, stąd taki pomysł. Stwierdziliśmy jednak wspólnie z żoną, że nasz syn będzie nosił imię Karol - dodał radny. Pomysł na imię pojawił się po wizycie w muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Karol jest trzynastym wnukiem byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Więcej o: