Pożar w Zawierciu. Trzy osoby są poszkodowane. Jedna z nich to policjant

Policjant i dwóch mieszkańcow płonącego budynku zostało poszkodowanych w pożarze jednego z budynków w Zawierciu. Zostali przetransportowani do szpitala. Ogień udało się opanować w ciągu dwóch godzin.

Pożar jednego z budynków przy ul. Aptecznej w Zawierciu wybuchł w środę 5 lutego późnym wieczorem. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie tuż po godzinie 22. Kiedy służby przyjechały na miejsce, okazało się, że ogniem zajęło się mieszkanie na pierwszym piętrze trzykondygnacyjnego budynku - informuje "Super Express", powołując się na słowa asp. Grzegorza Nowaka z zawierciańskiej komendy PSP.

>>> Strażak: Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu

Zobacz wideo

Zawiercie. Policjant i dwoje mieszkańców płonącego budynku podtruło się tlenkiem węgla

Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej, trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policja. Z płonącego budynku ewakuowano sześć osób, dwie z nich znajdowały się w płonącym pomieszczeniu. W wyniku pożaru poszkodowane zostały trzy osoby. Jedna z nich to policjant, który podtruł się tlenkiem węgla. Pozostałe dwie osoby - kobieta i mężczyzna - to mieszkańcy budynku, w którym wybuchł pożar. Stwierdzono u nich objawy podtrucia tlenkiem węgla, a u mężczyzny także drobne poparzenia. 

Strażacy szybko opanowali zagrożenie. Akcja zakończyła się tuż przed północą.

Więcej o: