Sąd złagodził karę pedofilowi, który zgwałcił i zabił 3-letnie dziecko. Zbigniew Ziobro zapowiada kasację

Minister sprawiedliwości zapowiedział, że złoży kasację do Sądu Najwyższego dotyczącą wyroku sądu, który obniżył o 10 lat karę więzienia dla pedofila. Sprawa dotyczy Steve'a V., który został skazany za zgwałcenie i śmiertelne pobicie trzyletniego syna swojej partnerki.
Zobacz wideo

Sąd Apelacyjny w Łodzi w środę 5 lutego złagodził wyrok więzienia dla mężczyzny, który zgwałcił i śmiertelnie pobił 3-letniego chłopca. Kara pozbawienia wolności dla Steve'a V. została obniżona z 25 do 15 lat. Wyrok jest prawomocny.

Zbigniew Ziobro krytykuje wyrok, który obniżył karę więzienia dla pedofila. Przy okazji atakuje sędziów

W sprawie pedofila wypowiedział się minister sprawiedliwości, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia. Zbigniew Ziobro uważa, że sędziowie powinni ponieść odpowiedzialność, za swoją decyzję.

- To szokujące. Ten wyrok jest skandaliczny. Czas na to, aby podawać nazwiska sędziów, ponieważ to jest władza i czas, aby wzięła odpowiedzialność za swoje decyzje - mówił szef resortu sprawiedliwości. I dodał:

Nie ma możliwości odwołać sędziego, który wydaje tak skandaliczne wyroki, są oni niezależni, ale jako minister sprawiedliwości - prokurator generalny mam możliwość kasacji do Sądu Najwyższego i z całą pewnością taka kasacja wpłynie. Zachowania sędziów odbiegają od elementarnej wrażliwości, społecznego poczucia, ogromnej większości Polaków.

Minister sprawiedliwości powiedział też, że takie wyroki mogą sugerować, że sędziowie orzekają "na złość władzy". - Przygotowaliśmy zmiany w prawie, które zaostrzają odpowiedzialność karną za tego typu przestępstwa. Mamy do czynienia z małym dzieckiem, które w sposób okrutny zostało pozbawione życia i brak mi słów na tego rodzaju wyroki - dodał polityk.

Minister Sprawiedliwości-Prokurator Generalny może wnieść kasację od każdego prawomocnego orzeczenia kończącego postępowanie, a od 15 kwietnia 2016 roku może wnieść także kasację z powodu niewspółmierności kary w sprawach o zbrodnie. Od 1 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku Zbigniew Ziobro wniósł do Sądu Najwyższego 237 kasacji w odniesieniu do 320 osób

Więcej o:
Komentarze (350)
Sąd złagodził karę pedofilowi, który zgwałcił i zabił 3-letnie dziecko. Zbigniew Ziobro zapowiada kasację
Zaloguj się
 • djarev

  Oceniono 61 razy 43

  "Sąd uznał, że kara 25 lat więzienia jest zarezerwowana dla najbrutalniejszych przestępstw"

  Sąd wykazał się dosyć specyficznym poczuciem humoru, skoro uznał, że zgwałcenie i pobicie na śmierć trzylatka nie należy do kategorii najbrutalniejszych przestępstw.

 • Mike F-15

  Oceniono 37 razy 27

  Nie cierpie typa, ale w tym wypadku przyznaje mu racje. Gwalt na 3 latku, potem zabicie go nie ma ochydniejszej zbrodni. Szkoda ze tu nie Ameryka, wyrok czapa, albo dozywocie bez mozliwosci ubiegania sie po np 20 latach o laske.
  Do usra ..ej smierci powinien gnic, i co 2 dzien wspolwiezniowie powinni mu dac odczuc ,co to jest gwalt na 3 letnim dziecku.

 • kot_miczurina

  Oceniono 46 razy 22

  sędziowie sami podcinają gałęzie, na których siedzą i nabijają punkty PiSowi i reformie wymiaru sprawiedliwości

 • taka_pani_jedna

  Oceniono 35 razy 19

  25 lat to by dostał, gdyby to było dziecko sędziego...
  Ciężko bronić sędziów, którzy wydając wyroki nie tylko powinni działać w granicach prawa, lecz także uwzględniać także tzw. sprawiedliwość społeczną, jak również taki podstawowy czynnik jak izolacja od społeczeństwa osobnika skrajnie niebezpiecznego.

 • bbastek13

  Oceniono 20 razy 18

  Krótki research tego pana sędziego (krzysztof eichstaedt) - powołany przez Zbigniewa Ziobro jako sędzia dyscyplinarny w 2018 roku, nie wiem co o tym myslec - czy to nie jest ustawka z Ziobrą żeby dowalić "prawdziwym" sędziom ?
  h t t p s://www.rp.pl/Sadownictwo-dyscyplinarne/307029963-Minister-Sprawiedliwosci-powolal-sedziow-dyscyplinarnych---lista.html

 • abszperwentyl

  Oceniono 31 razy 17

  I takie właśnie sytuację sprawiają, że przeciętny Kowalski zaczyna mieć gdzieś konstytucję i niezawisłe sądy.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 13

  Niestety, ale własnie takie wyroki sądów, dają paliwo tzw. "reformom Ziobry".
  I mimo że jestem PRZECIW temu co wyprawia PiS, to od lat zastanawiam się, czy środowisko sędziowskie powodowane idiotycznie pojmowaną solidarnością zawodową, nie chce, czy z jakiś nie znanych mi powodów, nie może zrobić porządku we własnym domu?
  Przecież JEDEN taki wyrok, wywala w kosmos pracę tysiąca uczciwych sędziów. Bo trzeba być skrajnym pozbawionym uczuć osobnikiem, by takiemu bydlakowi zmienić kwalifikację prawną, tak ohydnego czynu. :-(

 • kaktus-2

  Oceniono 23 razy 13

  co w tym kraju trzeba zrobić żeby trafić na resztę życia do pierdla???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX