Pogoda na dziś - piątek 7 lutego. Na południu ostrzeżenia przed mrozem i oblodzeniem

Pogoda na dziś - piątek 7 lutego. Meteorolodzy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południowych województw. W regionach górskich temperatura spadnie w nocy do nawet -20 stopni.
Zobacz wideo

W piątek większe zachmurzenia prognozowane są jedynie rano w południowej i zachodniej Polsce. Wieczorem w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim lokalnie mogą pojawić się mgły znaczenie ograniczające widoczność.

Temperatura. Dziś w ciągu dnia maksymalnie od -1 do 6 stopni

Temperatura w Polsce będzie dziś bardzo zróżnicowana. Na zachodzie najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, gdzie będzie 6 stopni oraz województwa lubuskiego i dolnośląskiego - tam około 5 stopni. Najniższą temperaturę pokażą z kolei termometry w Białymstoku i Rzeszowie: maksymalnie -1 stopień w ciągu dnia. W województwie lubelskim i warmińsko-mazurskim będzie 0 stopni, a w mazowieckim i świętokrzyskim tylko 1 stopień. W pozostałych regionach od 3 do 4 stopni. W nocy temperatura spadnie do - 8 stopni na południu i -1 stopnia w centrum.

Pogoda na dziś - piątek 7 lutego.Pogoda na dziś - piątek 7 lutego. gazeta.pl

Opady. W większości kraju prognozowane są duże rozpogodzenia

Rano większe zachmurzenie zapowiadane jest jedynie w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim i małopolskim. W pozostałych regionach czeka nas niemal bezchmurne niebo przez cały dzień. Przelotne opady deszczu ze śniegiem możliwe są jedynie na południu Polski: w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Wiatr na ogół umiarkowany, silniejsze porywy w Karpatach - tam też należy spodziewać się zamieci śnieżnych. W nocy na zachodzie prognozowane są lokalne mgły ograniczające widoczność do 200 metrów.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Oblodzenie i silny mróz na południu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. We wszystkich tych regionach prognozowane jest oblodzenie, wynikające z marznących odpadów deszczu ze śniegiem. Dla Małopolski i Podkarpacia, a zwłaszcza kotlin i dolin podgórskich, przewidywane są duże spadki temperatur: w nocy będzie tam od -15 do nawet -20 stopni. Temperatura przy gruncie w ciągu dnia wyniesie z kolei od -6 do -9 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.