Tragiczny wypadek pod Opolem. Zginęło niemowlę z dwójką rodziców. Kilkuletnie dziecko ciężko ranne

Trzy osoby zginęły w wypadku samochodu osobowego w Ligocie Prószkowskiej (województwo opolskie). Pojazd wypadł z drogi, uderzył w drzewo i zapalił się. Wśród ofiar są dwie osoby dorosłe i niemowlę. Kilkuletnie dziecko zostało przewiezione do szpitala w stanie ciężkim.

Do tragicznego wypadku w środę przed godziną 16 w w Ligocie Prószkowskiej pod Opolem. Osobowa toyota zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo. Z nieoficjalnych informacji "Wyborczej Opole" wynika, że rodzina przyjechała do Polski z Niemiec.

Wypadek pod Opolem. Nie żyją trzy osoby, dziecko jest ciężko ranne

Po uderzeniu w drzewo pojazd stanął w płomieniach. W wypadku zginęły dwie osoby dorosłe i ich dziecko w wieku niemowlęcym. Do szpitala w stanie ciężkim trafiło dziecko w wieku około 6 lat. "Z amputowaną kończyną górną zostało zabrane przez śmigłowiec LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu" - podaje portal ratownictwo.opole.pl.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Po wypadku droga wojewódzka 414 została zablokowana. Na miejscu wytyczono objazdy. 

Więcej o: