Warszawa. Do szpitala trafi這 dziecko, kt鏎e wr鏂i這 z Chin. "Niejednoznaczne objawy koronawirusa"

Do szpitala zaka幡ego na Woli trafi這 dziecko narodowo軼i chi雟kiej, kt鏎e niedawno wr鏂i這 z Pekinu - poinformowa na konferencji prasowej Waldemar Karaska, wiceminister zdrowia. Dziecko jest pod obserwacj i pobrano od niego pr鏏ki bada na obecno嗆 koronawirusa.

W środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w poniedziałek do warszawskiego szpitala zakaźnego przy ulicy Wolskiej trafiło dziecko narodowości chińskiej, które wróciło z Pekinu. 

- To dziecko jest pod obserwacją. Próbki zostały pobrane. Czekamy na wyniki badań - powiedział wiceminister. Jak dodał, do tej pory w Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. 

Do szpitala zakaźnego trafiło dziecko z podejrzeniem koronawirusa. "Niejednoznaczne objawy"

Z kolei przedstawiciel Sławomir Zieliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przekazał, że początkowo dziecko trafiło do klinicznego szpitala dzieci璚ego przy Banacha. - Pojawiły się niejednoznaczne objawy wskazujące na koronawirusa. Dziecko zostało odizolowane. Wykonano wszystkie badania. Parametry nie wskazywały jednoznacznie, czy chodzi o koronawirusa. Na wszelki wypadek przewieziono dziecko do szpitala zakaźnego przy Wolskiej - powiedział w rozmowie tvnwarszawa.pl.

Wyniki badań na obecność koronawirusa mają być znane w najbliższym czasie. 

Wi璚ej o: