Sędzia Paweł Juszczyszyn wydał oświadczenie. "Dziś nie mam faktycznej możliwości orzekania"

Sędzia Paweł Juszczyszyn wydał krótkie oświadczenie na temat swojej dzisiejszej pracy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Poinformował, że nie ma dziś faktycznej możliwości orzekania, jednak pozostaje gotowy do wykonywania swoich obowiązków.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn przyszedł do pracy, choć Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawiesiła go w czynnościach zawodowych. Powołując się na stanowisko Sądu Najwyższego stwierdził, że izba ta nie jest sądem, dlatego w dalszym ciągu będzie orzekać. Dziś nie miał jednak takiej możliwości.

>>> Tadeusz Cymański komentuje ustawę dyscyplinującą sędziów

Zobacz wideo

Sędzia Paweł Juszczyszyn: "Pozostaję gotowy do wykonywania swoich obowiązków służbowych"

- Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem, co stwierdził z mocą zasady prawnej Sąd Najwyższy, dlatego dziś w Sądzie Okręgowym w Olsztynie byłem gotowy do podjęcia czynności orzeczniczych i zamierzałem przystąpić do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej, w której jestem sędzią sprawozdawcą - mówił Paweł Juszczyszyn.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie poinformował, że sprawa, w której miał orzekać, została zdjęta z wokandy z uwagi na nagłą chorobę przewodniczącej składu sędziowskiego.

- W tej sytuacji dziś nie mam faktycznej możliwości orzekania. Pozostaję jednak gotowy do wykonywania swoich obowiązków służbowych, zwłaszcza do tego, co jest istotą służby sędziowskiej, to jest orzekania w imieniu Rzeczpospolitej w sprawach obywateli - powiedział Paweł Juszczyszyn.

Więcej o: