Krosno. Policja poszukuje sprawcy napadu na hotel. Groził przedmiotem przypominającym broń

W nocy nieznany sprawca, grożąc przedmiotem przypominającym broń, napadł na jeden z hoteli w Krośnie. Mężczyzna ukradł kilkaset złotych i uciekł. Policjanci próbują ustalić tożsamość napastnika.

>> Bydgoszcz. Kradzieże w trzech sklepach sieciowych, sprawcy ukradli pieniądze z kasy. Policja udostępnia wizerunek >>

Zobacz wideo

Jak podaje polsatnews.pl do napadu na hotel przy ul. Pużaka w Krośnie w województwie podkarpackim doszło w nocy z wtorku na środę 5 lutego około godziny 2 w nocy. Napastnik wszedł do budynku i zagroził pracownicy przedmiotem, który przypominał broń.

Napad na hotel w Krośnie: policja próbuje ustalić tożsamość sprawcy

Mężczyzna zażądał wydania pieniędzy - w sumie ukradł kilkaset złotych, a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Napadnięta pracownica jest w szoku, chociaż fizycznie nie doznała żadnych obrażeń. Policja sprawdza też, czy poza pieniędzmi, coś jeszcze zniknęło z hotelu.

- Trwają czynności mające ustalić tożsamość sprawcy. Policjanci sprawdzają monitoring - powiedziała Patrycja Kandefer z krośnieńskiej policji. Na razie śledczy nie ujawniają wizerunku ani rysopisu sprawcy. Sprawcy za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Jest to już drugie takie zdarzenie w Krośnie. Pod koniec stycznia nieznany mężczyzna napadł na sklep spożywczy oddalony od wspomnianego wyżej hotelu o kilometr. Napastnik groził nożem ekspedientce, zażądał od niej pieniędzy, a później wybiegł z budynku. Na razie nie wiadomo, czy obydwie te sprawy są ze sobą powiązane.

Więcej o: