Goleniów. Pasażer z Azji zasłabł na lotnisku. To Polak studiujący w Chinach

Około 30-letni mężczyzna zasłabł na lotnisku w Goleniowie. To Polak, który na co dzień studiuje w Chinach. Został przetransportowany na oddział zakażny w jednym ze szczecińskich szpitali.

O historii 30-latka, który zasłabł w terminalu portu lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność, pisze Onet. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że mężczyzna studiuje na co dzień w Chinach. Przyleciał do Polski z Azji, przesiadając się w Warszawie na samolot do Goleniowa. Podczas podróży nie skarżył się na swój zdrowia, jednak na lotnisku w Goleniowie źle się poczuł. Zgłosił służbom, że ma objawy przypominające grypę.

>>> Jakie są procedury dotyczące wirusów w samolotach?

Zobacz wideo

Szczecin. 30-latek trafił na oddział zakaźny. Zostanie poddany obserwacji

30-latek został odizolowany od innych pasażerów, a obsługa lotniska zawiadomiła o sprawie zarówno pogotowie, jak i sanepid. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie i przyjęty na oddział zakaźny, gdzie lekarze postawią diagnozę. Rzeczniczka szpitala poinformowała, że ogólny stan 30-latka jest dobry. Jeżeli podczas obserwacji pacjenta dojdzie do podejrzenia o zakażeniu koronawirusem 2019-nCoV, mężczyzna zostanie w szpitalu, a pobrane od niego próbki zostaną wysłane do laboratorium. Na wyniki trzeba będzie czekać ok. dwóch dni. 

Więcej o:
Komentarze (40)
Goleniów. Pasażer z Azji zasłabł na lotnisku. To Polak studiujący w Chinach
Zaloguj się
 • selena-0

  Oceniono 18 razy 16

  dlaczego LOT lata do Chin i dlaczego ludzie tak sobie wracają z Chin ! zarażając dziesiatki ludzi po drodze

 • wasz.as

  Oceniono 16 razy 12

  A mieli zablokować ruch lotniczy z Chinami!!! Jednak kasa ważniejsza! Proponuję więc, aby szpitale obciążały rachunkami linie lotnicze, za obsługę każdego z takich podejrzanych pasażerów. To jedyny sposób, żeby dotrzeć do niektórych pustych łbów.

 • bronze

  Oceniono 8 razy 8

  to lot dalej lata

 • marykownow

  Oceniono 11 razy 7

  I tak sobie normalnie przyleciał i się przesiadł i dopiero jak zemdlał na drugim lotnisku, to ktoś się zainteresował, że z Chin leci? Witamy w najgorzej działającym państwie w Unii Europejskiej. Zaraz będziemy bić rekordy zachorowań w Europie.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 6 razy 6

  Dwa dni na badania co przywiózł?
  No to Polska super gotowa na zarazę.

  Dlaczego w ZOZ-ie tak długo czeka się, żeby wejść do lekarza?
  Dwa powody: kwarantanna pacjentów
  i
  'czas leczy rany'

 • art_102

  Oceniono 6 razy 6

  "Jeżeli podczas obserwacji pacjenta dojdzie do podejrzenia o zakażeniu koronawirusem 2019-nCoV, mężczyzna zostanie w szpitalu, a pobrane od niego próbki zostaną wysłane do laboratorium. Na wyniki trzeba będzie czekać ok. dwóch dni."

  Nie prościej od razu zrobić testy?

 • realistas

  Oceniono 6 razy 6

  Tego lotniska nie można było inaczej nazwać. Solidarność jest przyspawana do PiS, który niszczy państwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX