Kraków. Spacerował po mieście w piżamie, z porożem renifera w rękach. Służyło do palenia marihuany

Policjanci zatrzymali w Krakowie mężczyznę, który wyglądał na zagubionego. 20-latek był ubrany w żółto-niebieską piżamę, a w rękach niósł poroże. Później przyznał się do posiadania marihuany.
Zobacz wideo

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przeprowadzili niecodzienne zatrzymanie, które miało miejsce w poniedziałek 3 lutego przed godziną 10:00. Patrolujący plac Szczepański funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który wyglądał na zagubionego.

20-latek w żółto-niebieskiej piżamie, z porożem renifera w rękach, spacerował po Krakowie

Młody mężczyzna spacerował po Krakowie w stroju przypominającym żółto-niebieską piżamę. W rękach niósł okazałe poroże. Po krótkiej rozmowie z policjantami zatrzymany przyznał, że posiada przy sobie niewielką ilość marihuany - porcję 1,5 grama.

Funkcjonariusze zapytali się także o poroże renifera, które mężczyzna miał znaleźć w lesie w Norwegii. 20-latek powiedział, że przerobił je na fajkę wodną wykorzystywaną do palenia suszu roślinnego. Policjanci potwierdzili, że rogi zostały nabyte w sposób legalny.

20-letni mieszkaniec Bystrej Podhalańskiej będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających. Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środku odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Więcej o: