Poznań: do szpitala trafił 26-latek z podejrzeniem koronawirusa. Wrócił z Dubaju

Do szpitala w Poznaniu trafił pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. 26-latek poczuł się gorzej tuż po powrocie z Dubaju. Mężczyzna jest obecnie pod opieką lekarzy.

>>  Czy Polska jest gotowa na koronawirusa? >>

Jak informuje portal poznan.naszemiasto.pl pacjent wrócił z Dubaju i poczuł się źle. U pacjenta pojawił się kaszel, co skierowało podejrzenia lekarzy na zarażenie koronawirusa. Mężczyzna, który początkowo trafił do szpitala przy ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu, ostatecznie został przewieziony na oddział chorób zakaźnych Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Strusia.

26-latek z podejrzeniem koronawirusa trafił do szpitala w Poznaniu

- Pacjent sam się zgłosił, podając, że ma podejrzane objawy i obawia się, że może być zarażony koronawirusem - powiedział w rozmowie dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarnej w Poznaniu dr Witold Draber. Na razie jest to tylko podejrzenie, a nie stwierdzone zarażenie. W najbliższych godzinach pacjent będzie poddany specjalistycznym badaniom.

- Mężczyzna przebywał w Dubaju 10 dni, wrócił do Polski 29 stycznia i po powrocie zgłosił się do szpitala. Stwierdzono u niego infekcję dróg oddechowych, ponieważ w takich przypadkach obowiązują odpowiednie procedury, musi być zbadany, by wykluczyć obecność koronawirusa - dodała rzecznik poznańskiej PSS Cyryla Frankowska. Obecnie lekarze czekają na wyniki pierwszych badań.

Więcej o:
Komentarze (40)
Poznań: do szpitala trafił 26-latek z podejrzeniem koronawirusa. Wrócił z Dubaju
Zaloguj się
 • piwowiec

  Oceniono 14 razy 8

  Żeby potwierdzić/wykluczyć, próbki muszą jechać do Niemiec. Takie nietrzymanie nogawki

 • bronze

  Oceniono 12 razy 8

  wracaja z chin drogami , wodnymi, pociagami, samolotami niby z Dubaju, a faktycznie z CHin, słuzby nie maja miejsca i sprzetu, wiec udaja, ze sprawy nie, i wiekszosc takich podrózników trafia niezbadanych do naszego kraju, indolencja słuzb sanitarnych dramatyczna

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 11 razy 7

  Chińczycy są chyba jacyś nienormalni. Po co im te szpitale, lekarze, kwarantanny, panika, ukrywanie, skoro u nas (a wiadomo nad kim najświętsza panienka sprawuje opiekę) można położyć podejrzanych na internie. Wystarczy postawić przed drzwiami pana z żandarmerii i już żaden wirus się nie wedrze, co nie trole?

 • patriot.wr

  Oceniono 10 razy 6

  Może trzeba przebadać te celebrytki pracujące w Dubaju przez cały rok, bo rozniosą zarazę na cały kraj!

 • sejsmik

  Oceniono 4 razy 4

  popierdolka,prawdopodobnie marynarz...

 • dewizowycudzoziemiec

  Oceniono 3 razy 3

  Obstawiam na 100% że to koronawirius. Jak coś w Polsce jest pierwsze to zawsze powstało w Poznaniu.

 • bronze

  Oceniono 7 razy 3

  gołym okiem widac w jakiej jestesmy zapaści medycznej, sanitarnej, gospofarczej. Lekka pandemia wytrzebi nas , i bedziemy umierac na ulicy, jezeli na sorze człowiek po 18 g umiera, a personel ma to w dpie. To powinno byc dozywocie za taka znieczulicę. Umierał w korytarzu ....w takich bólach nie znalazło sie dla niego miejsce na sali szpitalnej. ?Wystarczy epidemia, a pomocy znikąd. Polskie sory powinien naród osadzic.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 11 razy 3

  Czy w dobie szalejacego wirusa ludzie nie moga siedziec na tylku ?
  Musza kusic los ?
  Na cholere im te wyjazdy ?
  Zeby gdzies zdechnac pod płotem ?
  Siedziec w kraju .
  "Niech na calym swiecie wojna ,byle polska wies zaciszna ,byle polska wies spokojna " (cyt .Wesele ,St Wyspianski - Czepiec do Dziennikarza"
  Cóż tam, panie, w polityce?
  Chińcyki trzymają się mocno!?
  Postać: Czepiec, do Dziennikarza; akt I, scena 1 (pierwsze słowa dramatu)

 • cim_cum

  Oceniono 4 razy 2

  Po wnikliwej obserwacji przejdzie mu; medycyna polska zna takie przypadki. Ja mam tylko jedną wątpliwość: czy kiedyś powracający z wojaży polscy turyści też tak często chorowali na grypę? Co chwilę słychać, że jakiś/aś turysta trafił do szpitala z wysoką gorączką, kaszlem, dusznościami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX