Opolskie. Beczki płynnej amfetaminy w środku lasu. CBŚP zatrzymało dwie osoby

Policjanci CBŚP z Zarządu w Opolu zatrzymali dwóch podejrzanych o produkcję amfetaminy. Mężczyźni ulokowali swoje laboratorium w jednym z lasów na Opolszczyźnie, licząc na to, że nie zostaną przyłapani.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze CBŚP dotarli do informacji, z których wynikało, że na terenie województwa opolskiego produkowane są duże ilości amfetaminy. Przez wiele miesięcy prowadzili działania mające na celu ustalenie miejsca produkcji oraz zidentyfikowanie osób odpowiedzialnych za ten proceder. Okazało się, że producenci amfetaminy wybrali trudno dostępny teren w środku lasu. Produkowali narkotyki wyłącznie nocą, mając nadzieję, że unikną odpowiedzialności.

Opolskie. CBŚP znalazło beczki z płynną amfetaminą. Podejrzani zostali aresztowani

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci przeprowadzili akcję w jednym z lasów na Opolszczyźnie, zatrzymując dwóch podejrzanych. W bagażniku samochodu, którym jeździli producenci amfetaminy, funkcjonariusze CBŚP znaleźli m.in. rękawiczki, folię aluminiową, pojemniki po substancjach chemicznych oraz maskę przeciwgazową. W lesie odkryli dwie zakopane beczki, które zawierały 60 litrów mieszaniny reakcyjnej w trakcie końcowego procesu wytwarzania amfetaminy. Uzyskano z niej ponad 29 litrów płynnej amfetaminy.

Zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie przedstawiono im zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci ponad 29 litrów płynnej amfetaminy. Decyzją sądu wobec obu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Więcej o: