Częstochowa. Para wbiegła pod tramwaj na czerwonym świetle. Kobieta była w ciąży [NAGRANIE]

MPK w Częstochowie udostępniło nagranie, które zarejestrowała kamera zamontowana wewnątrz tramwaju. Na filmie widać jak para pieszych nagle wbiega pod nadjeżdżający tramwaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Częstochowie opublikowało nagranie z kamery tramwaju, która zarejestrowała wypadek z 28 stycznia. Doszło do niego na skrzyżowaniu alei Pokoju i Wojska Polskiego.

Para pieszych wbiega pod nadjeżdżający tramwaj w Częstochowie

Tramwaj wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle. W pewnym momencie na przejście dla pieszych, zza autobusu, wbiega para trzymająca się za ręce. Maszynista nie ma szans szybko zahamować przez co dochodzi do zderzenia.

Mężczyźnie udało się w ostatnim momencie odskoczyć od tramwaju. Mniej szczęścia miała jego partnerka, którą pojazd uderzył w twarz. Kobieta ma wybite zęby. Zdarzenie zostało wstępnie zakwalifikowane jako wypadek drogowy, ponieważ poszkodowana została zabrana do szpitala, również dlatego, że jest w ciąży.

Zobacz wideo

- Wtargnęli pod tramwaj, wyskakując zza autobusu, co już było złamaniem przepisów ruchu drogowego, które zabraniają wchodzić na przejście zza przeszkody. Jeśli przed lub za przejściem stoi pojazd, należy zatrzymać się przed kolejnym pasem jezdni i upewnić się, czy nic nie jedzie - powiedziała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka policji w Częstochowie Marta Kaczyńska. Kobiecie ani jej dziecku nic się nie stało. Para musi zapłacić mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Więcej o: