Pogoda na dziś - czwartek 6 lutego. Ostrzeżenie przed gołoledzią na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - czwartek 6 lutego. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sześciu wschodnich województw. W tych regionach możliwe jest wystąpienie oblodzeń na drogach i chodnikach.
Zobacz wideo

W czwartek meteorolodzy przewidują zachmurzenie duże w całym kraju. W związku z tym należy spodziewać się także opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 2 do 7 stopni

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest w Lublinie, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach. Tam będzie około 2 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim. Najwyższa temperatura, 7 stopni, prognozowana jest dla Pomorza Zachodniego, a 6 stopni dla Kujaw. W województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i wielkopolskim będzie 5 stopni. W nocy temperatura spadnie do -6 stopni na Suwalszczyźnie oraz 2 stopni na zachodzie.

Pogoda na dziś - czwartek 6 lutego.Pogoda na dziś - czwartek 6 lutego. gazeta.pl

Opady. W całej Polsce umiarkowany i silny wiatr

W całej Polsce zapowiadane jest dziś zachmurzenie duże i umiarkowane, które stopniowo będą przechodziły z północy na południe kraju. Opady deszczu prognozowane są we wszystkich województwach z wyłączeniem Pomorza Zachodniego i Dolnego Śląska. Na południu i w centrum możliwe są także opady deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm, a w nocy o 15 cm w Beskidach. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 60 km/h. Najsilniej wiać będzie w Tatrach i Sudetach: kolejno 90 i 70 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenia dla wschodnich województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W tych regionach przewidywane są przygruntowe przymrozki: temperatura spadnie do -3 i -6 stopni oraz zapowiadane są przelotne opady. Spowodują one gołoledź

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.