Olbrzymie korki na zakopiance. Śnieg sparaliżował centrum Zakopanego

Lokalne media informują o fatalnych warunkach na Podhalu. Zakorkowane jest centrum Zakopanego oraz drogi w pobliżu miasta. Bardzo trudne warunki są w powiecie nowotarskim. Policja postanowiła wstrzymać ruch dla tirów na zakopiance.

- Na drogach w powiecie nowotarskim warunki są bardzo trudne. Wiele dróg jest nieprzejezdnych. Na zakopiance na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu kilka tirów blokuje drogę bo nie jest w stanie poradzić sobie z podjazdami - mówi "Gazecie Krakowskiej" oficer dyżurny policji w Nowym Targu.

Fatalne warunki na drogach. Zakopianka zakorkowana

Za trudną sytuację na drogach odpowiadają intensywne opady śniegu. Jak relacjonuje gazeta, wiele dróg pokrytych jest śniegiem lub błotem pośniegowym. Trudna sytuacja jest na Podhalu i w samym Zakopanem. "Tygodnik Podhalański" podaje, że w Zakopanem doszło do "kilku niegroźnych kolizji". Po mieście jeżdżą pługi śnieżne.

Potężne korki tworzą się na zakopiance. Według relacji "Tygodnika Podhalańskiego" autobusom z Krakowa dotarcie do Zakopanego zajmuje sześć godzin, a niektóre kursy są odwoływane. Najtrudniejsza sytuacja jest na górskim odcinku z Nowego Targu do Skomielnej. Według "Gazety Krakowskiej" zablokowała ruch ciężarówek na zakopiance, są one zatrzymywane w okolicy Chabówki. Korki powstają też w Kościelisku, Suche, Zębie.

>>> Alaska. Zaginiony od kilku tygodni mężczyzna został odnaleziony w lesie. Wydeptał "SOS" w śniegu

Zobacz wideo

Śnieg na południu Polski. Ostrzeżenia IMGW

Do środy w południowych rejonach Polski obowiązują ostrzeżenia IMGW w związku z opadami śniegu. Dotyczą one województw dolnośląskiego (powiaty lwówecki i jeleniogórski), śląskiego (powiaty cieszyński, bielski, żywiecki i miasto Bielsko Biała), małopolskiego (powiaty wadowicki, suski, nowotarski, tatrzański, myślenicki, limanowski, nowosądecki, gorlicki i tarnowski), podkarpackiego (powiaty bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, jasielski, brzozowski i przemyski). Jednocześnie IMGW ostrzega przed oblodzeniem w wielu wymienionych powiatach.

Więcej o: