Chciał zrobić kobiecie zdjęcie w toalecie, ona sfotografowała jego. Policja szuka sprawcy

Policjanci z Bielska-Białej szukają młodego mężczyzny, który próbował zrobić zdjęcie kobiecie korzystającej z ubikacji. Poszkodowana sama zrobiła zdjęcie amatora nagich fotografii i zgłosiła sprawę służbom.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia 2019 roku w Czechowicach-Dziedzicach w jednej z toalet w klubie Chacharnia. Korzystając z ubikacji, jedna z klientek klubu zauważyła, że ktoś przełożył rękę pod przegrodą oddzielającą kabiny i próbuje zrobić jej zdjęcie telefonem komórkowym. Poszkodowana była jednak sprytniejsza niż fotograf-amator. Wytrąciła mu telefon z ręki, a kiedy otworzył drzwi kabiny, sama zrobiła mu zdjęcia. Na fotografiach upublicznionych przez Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej widać, że mężczyzna był zaskoczony reakcją kobiety.

>>> Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Zobacz wideo

Czechowice-Dziedzice. Mężczyźnie, który chciał zrobić zdjęcie kobiecie w ubikacji, grozi 5 lat więzienia

Policjanci z Bielska-Białej podkreślają, że robiąc zdjęcie mężczyzny, który chciał ją sfotografować w toalecie, kobieta działała w obronie własnych dóbr osobistych. Funkcjonariusze postanowili, że opublikują fotografie mężczyzny, chcąc ustalić jego tożsamość. Utrwalenia wizerunku nagiej osoby bez jej zgody to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

"Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa, o osobisty bądź telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod nr tel. 32 214 88 10 lub na numer KMP w Bielsku-Białej 33-812-12-55" - informują policjanci, gwarantując anonimowość. 

Więcej o: