Niedziele handlowe 2020. Czy w 9 lutego wypada niedziela handlowa?

W 2020 roku wypada mniej niedziel handlowych, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Czy 9 lutego będzie można zrobić zakupy w dużych sklepach?
Zobacz wideo

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie na pewno wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo niedziele handlowe mogą być wyznaczone w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 9 lutego sklepy będą otwarte?

9 lutego nie została wyznaczona niedziela handlowa. W związku z tym zamknięte będą centra handlowe oraz duże sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Carrefour. Tego dnia otwarte mogą być niektóre placówki, które nie zostały objęte zakazem handlu. Są to np. apteki, stacje benzynowe, kawiarnie, restauracje, placówki pocztowe oraz sklepy prowadzone przez właściciela. Kolejna niedziela handlowa wyznaczona została 5 kwietnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

W 2020 roku niedziela handlowa wypada: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Zakupów nie zrobimy też w dni świąteczne, które w najbliższych miesiącach prezentują się kolejno: 12-13 kwietnia (Wielkanoc), 1 maja, 3 maja, 11 czerwca (Boże Ciało), 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego), 1 listopada, 11 listopada (Święto Niepodległości) oraz 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie).

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe 2020. Czy w 9 lutego wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 3

  Tak się zastanawiałem, która wiadomość będzie pierwsza: Romuald Lipko nie żyje, czy ta o pracujących niedzielach. Dobrze myślałem

 • gienia2

  Oceniono 5 razy 3

  Hurra - jest !
  NOWE i PILNE !

 • acu52

  Oceniono 2 razy 2

  O mały włos, a bym przeoczył "artykuł"...

 • wielkioprawca

  Oceniono 2 razy 2

  Redaktorz NPK dziękuję już od rana byłem dziwnie niespokojny nie wiedząc czy niezziela jest handlowa czy nie. Już wiem.

  Chciałbym też wiedzieć czy urzędy i banki pracującw niedzielę.

 • wesoły Cypisek

  Oceniono 6 razy 2

  Wiemy wiemy, ale przeżyjemy, a ruchomymi schodami to sobie na trasie WZ wraz z rodziną pojeżdżę.

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 0

  KĄS
  TY
  TÓC
  JA

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy -2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • klm747

  Oceniono 7 razy -5

  żydowska wiadomość tygodnia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX