Jasionka: proboszcz miał ukraść prezerwatywy. Parafianie już wcześniej skarżyli się na księdza

Przed świętami Bożego Narodzenia proboszcz parafii w Jasionce miał zostać przyłapany na kradzieży prezerwatyw w jednym ze sklepów dużej sieci w Krośnie, informują lokalne media. Decyzją biskupa duchowny stracił już posadę.
Zobacz wideo

Jak podaje portal terazkrosno.pl do kradzieży miało dojść 13 grudnia 2019 roku. Policjanci zostali wtedy wezwani na interwencję do jednego z dużych sklepów w Krośnie. W sprawie kradzieży zabezpieczony został monitoring oraz prowadzone są czynności wyjaśniające. Na razie jednak nie przedstawiono nikomu zarzutów.

Archidiecezja: Ksiądz złożył rezygnację z funkcji proboszcza

Według źródeł dziennikarzy WP.pl za kradzieżą ma stać Piotr W., ówczesny proboszcz parafii w Jasionce. Informacja ta dotarła także do przełożonych duchownego, którzy postanowili zainterweniować. Pod koniec stycznia, podczas mszy świętej, parafianom przedstawiono nowego proboszcza. - O kradzieży księdza jest głośno od kilku tygodni. Na oczy tego jednak nie widziałem. Ale biskup ekonom do nas przyjechał i powiedział, że jest wymiana proboszcza. Usłyszeliśmy, że poprzedni odszedł na własną prośbę i dostał rok na to, by przemyśleć swoją przyszłość - mówi jeden z rozmówców.

Odwołany ksiądz przyszedł do parafii w Jasionce w 2015 roku, po tym, jak zmarł poprzedni proboszcz. Jak się okazało parafianie już wcześniej zgłaszali swoje wątpliwości, jak podaje wp.pl "natury osobistej ", względem Piotra W.

O komentarz do sprawy został poproszony rzecznik Archidiecezji Przemyskiej. - Ksiądz Piotr W. złożył rezygnację z funkcji proboszcza. W związku z tym został zwolniony z pełnienia obowiązków w parafii i nie zostały mu przydzielone nowe obowiązki duszpasterskie - zapewnił ks. Bartosz Rajanowski.