Wielkopolska. Ksiądz pochwalił parafian za hojność na kolędzie. Zorganizuje im koncert zespołu Pectus

Proboszcz parafii pw. św. Piotra w Chobienicach pochwalił swoich parafian za hojność okazaną podczas kolędy. Na stronie internetowej parafii opublikował tekst, w którym wyjawił, ile pieniędzy zebrał. Chcąc podziękować wiernym za gest, chce zorganizować koncert zespołu Pectus.
Zobacz wideo

Proboszczem wiejskiej parafii w Chobienicach jest ksiądz Sławomir Ratajczak. Na stronie internetowej parafii opublikował artykuł, w którym podsumował swoje spotkania z wiernymi podczas tegorocznej kolędy. Wynika z niej, że odwiedzając ok. 500 domów, zebrał 37,4 tys. zł. W niecodziennym raporcie księdza pojawiła się także informacja o tym, że najhojniejsi byli mieszkańcy Nowej Wsi Zbąskiej, gdzie każda rodzina ofiarowała średnio 120 zł.

Chobienice. Były pełne koperty na kolędzie, będą dwa remonty i koncert

W rozmowie z Wirtualną Polską ksiądz Ratajczak stwierdził, że kwota ta jest rekordowa, a jego parafianie są "wyjątkowo zmobilizowani do dzielenia się". Podkreślił też, że wierni w jego parafii są zadowoleni z tego ile zarabiają, a dzięki programowi 500 Plus rodzi się więcej dzieci. Poinformował też, że pieniądze z kopert przeznaczy remonty dwóch parafialnych kościołów. Do zebranej kwoty ma dołożyć kolejne 15 tys. zł.

Co ciekawe, ks. Ratajczak raz w roku organizuje w parafii imprezę muzyczną, która ma być podziękowaniem za ofiarność wiernych. W styczniu tego roku w Chobienicach, w których mieszka ok. 1300 osób, kolędował zespół Golec uOrkiestra. Proboszcz chce, aby za rok w kościele zagrał zespół Pectus.

- Parafianie wiedzą, że zebrane datki nie są przecież dla mnie. Finansujemy z tego bardzo kosztowne remonty. Ponadto w samej kolędzie chodzi przecież o spotkanie, okazje do rozmowy, a nie o finanse - powiedział  ksiądz Ratajczak.

Więcej o: