Będzin. Pijany 40-latek spał na jezdni. Koło niego biegała 1,5-roczna córka

Gdyby nie prawidłowa reakcja świadka, na jednej z ulic Będzina (woj. śląskie) mogłoby dojść do tragedii. Wracając do domu, 37-letnia kobieta zauważyła, że na jezdni śpi mężczyzna, a obok niego biega mała dziewczynka. Kiedy na miejsce przyjechała wezwana przez nią policja, wyjaśniło się, że śpiący mężczyzna był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 2 lutego w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Około godziny 17 wracająca ze spaceru 37-latka zauważyła, że na jezdni śpi mężczyzna, a w pobliżu biega mała dziewczynka. Kiedy podeszła do mężczyzny, poczuła od niego silną woń alkoholu. Próby nawiązania z nim kontaktu skończyły się niepowodzeniem, dlatego kobieta postanowiła zadzwonić na policję.

>>> Ile wypić, żeby się nie upodlić?

Zobacz wideo

Będzin. 40-latek miał zabrać córkę na spacer, ale poszedł do sklepu z alkoholem

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze, którzy odwieźli mężczyznę do izby wytrzeźwień. Badanie wykazało, że 40-latek miał ponad 4 promile alkoholu we krwi. Dziewczynka, która biegała wokół niego okazała się jego 1,5-roczną córką. Dziecko trafiło pod opiekę mamy. Kobieta wyjaśniła policji, że ojciec dziewczynki wyszedł z nią na spacer mniej więcej godzinę wcześniej. Z jej relacji wynika, że był wówczas trzeźwy. Wszystko wskazuje więc na to, że zamiast do pobliskiego parku, zabrał dziecko do sklepu z alkoholem.

Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (116)
Będzin. Pijany 40-latek spał na jezdni. Koło niego biegała 1,5-roczna córka
Zaloguj się
 • minkat

  Oceniono 31 razy 31

  4 promile to znaczy, ze facet to alkoholik, ktory do normalnego funkcjonowania potrzebuje takiej ilosci promili, przy ktorej wiekszosc z nas mialaby problem z chodzeniem prosto. On byl pijany jak odbieral dziecko, tylko ta matka nie zauwazyla. Powinna kupic alkomat i sprawdzac jak sie tatus zjawi.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 34 razy 30

  Przypomina mi się pewien wyjątek z protokołów milicji z lat 50-tych.
  "Wymieniony cieszy się na naszym terenie dobrą opinią społeczną albowiem gdy się upije to obcych kobiet nie zaczepia tylko śpi w rynsztoku."
  Obywatel opisany w artykule zapewne ma nieposzlakowaną opinię.

 • wolak007

  Oceniono 29 razy 23

  500+ biegało wokół sÓwerena...

 • mg_40

  Oceniono 28 razy 16

  500+ wpłynęło na konto, radość i powód do napicia sie
  Ale najważniejsze, że to katolicka rodzina, ojciec sie wyspowiada i będzie mógł dalej pić

 • metaxo

  Oceniono 19 razy 15

  Dzięki PIS odzyskał godność. Wincyj 500+!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX