Pogoda na dziś - środa 5 lutego. Na południu intensywne opady, na wschodzie oblodzenia

Pogoda na dziś - środa 5 lutego. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południowych województw. W tych regionach w godzinach porannych pojawią się silne opady deszczu i śniegu.
Zobacz wideo

W środę meteorolodzy przewidują większe rozpogodzenia zwłaszcza w drugiej części dnia. Dużo chmur może być jedynie w południowej Polsce.

Temperatura. W całym kraju maksymalnie od 0 do 4 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim, gdzie będzie maksymalnie 0 stopni. W Białymstoku i Kielcach termometry pokażą maksymalnie 1 stopnień. Najwyższa temperatura w ciągu dnia, 4 stopnie, odnotowana zostanie w Pomorzu Zachodnim. Jeden stopień mniej prognozowany jest w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. W pozostałych regionach 2 stopnie. W nocy temperatura spadnie od -4 stopni na Podkarpaciu i do 2 stopni na wybrzeżu.

Pogoda na dziś - środa 5 lutego.Pogoda na dziś - środa 5 lutego. gazeta.pl

Opady. Dziś większe rozpogodzenia

Nad ranem zachmurzenie umiarkowane prognozowane jest jedynie w południowej części kraju. Po południu zapowiadanych jest więcej rozpogodzeń w całej Polsce. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się jedynie w województwach podkarpackim, małopolskim i śląskim oraz w południowych powiatach Dolnego Śląska i na Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany, silniejsze porywy na wybrzeżu i południu. W Sudetach wiać będzie do 90 km/h, a w Karpatach do 100 km/h, co będzie powodowało zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenie meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenia dla 10 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu oraz śniegu. Obowiązują one w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim. Pojawią się one przed południem. Prognozowana wysokość opadów deszczu wyniesie do 8 mm, a dodatkowo przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Dodatkowo w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.