Pogoda. Przed nami krótki "atak zimy". IMGW prognozuje: W środku tygodnia ma spaść śnieg

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody najbliższy tydzień. Wynika z niej, że już w środę nad Polskę nadciągnie zimne powietrze z północy, które spowoduje wyraźną zmianę pogody.

Synoptycy z IMGW prognozują, że poniedziałek i wtorek będą dniami przejściowymi. Nad Polskę będzie napływać dość ciepłe powietrze znad północnego Atlantyku, dlatego termometry wciąż będą wskazywały dodatnią temperaturę. Mimo to możemy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Śnieg może spaść na południu, w szczególności w Karpatach, gdzie każdego dnia pokrywa śnieżna może rosnąć o ok. 10 centymetrów.

>>> Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Zobacz wideo

Pogoda. Zima przyjdzie do Polski tylko na parę dni. W piątek kolejne ocieplenie

"W nadchodzącym tygodniu będzie chłodniej, a na południu możemy odczuć nawet "atak zimy" - informuje IMGW. Ochłodzenie zacznie się w najbliższą środę. Tego dnia nad Polskę dotrze arktyczne powietrze z północy, a temperatura wyraźnie spadnie. W ciągu dnia termometry wskażą niewiele więcej niż 0 stopni, a w nocy zaledwie -6 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w czwartek. W oba te dni należy spodziewać się opadów śniegu. Najmocniej będzie padać na wschodzie i południu.

Zima skończy się jednak bardzo szybko. Meteorolodzy prognozują, że już w piątek nastąpi ocieplenie, bo do Polski po raz kolejny zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu. "Do soboty lekka zima, z opadami śniegu, utrzyma się jeszcze na terenach podgórskich i we wschodnich województwach. A na zachodzie kraju koniec tygodnia może przynieść więcej słońca i ponownie wiosenne temperatury" - czytamy w komunikacie IMGW