Policja zatrzymała czterech nastolatków. Planowali zamach na szkołę w Warszawie

Policjanci zatrzymali nastolatków w wieku od 15 do 17 lat, którzy w planach mieli przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w jednej ze szkół w Warszawie. Uczniowie inspirowali się zamachami przeprowadzonymi w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz wideo

Nastolatkowie namierzeni zostali przez policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Uczniowie są mieszkańcami Warszawy i okolic.

Warszawscy policjanci zatrzymali nastolatków, którzy planowali przeprowadzić zamach w szkole

Zatrzymani są w wieku od 15 do 17 lat. Zostali namierzeni przez śledczych, ponieważ bardzo często wchodzili na profile społecznościowe należące do osób, które przeprowadziły ataki terrorystyczne w szkołach w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo aktywnie komentowali wydarzenia na ich forach.

W rozmowie telefonicznej z rzecznikiem stołecznej policji dowiedzieliśmy się, że ze względu na dobro śledztwa na razie nie zostaną podane informacje dotyczące tego, w jaki sposób zatrzymani chcieli przeprowadzić zamach oraz której szkoły to dotyczyło. Nastolatkowie zostali zatrzymani na podstawie artykułu 171 kodeksu karnego, który mówi o nielegalnym wytwarzaniu lub obrocie materiałami niebezpiecznymi - prawdopodobnie może więc chodzić o próbę przeprowadzenia zamachu bombowego.

Jeden z zatrzymanych trafił do ośrodka dla nieletnich, a drugi ma nadzór kuratora. Wobec dwóch sąd zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych. 

Więcej o: