Policja zatrzymała czterech nastolatków. Planowali zamach na szkołę w Warszawie

Policjanci zatrzymali nastolatków w wieku od 15 do 17 lat, którzy w planach mieli przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w jednej ze szkół w Warszawie. Uczniowie inspirowali się zamachami przeprowadzonymi w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz wideo

Nastolatkowie namierzeni zostali przez policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Uczniowie są mieszkańcami Warszawy i okolic.

Warszawscy policjanci zatrzymali nastolatków, którzy planowali przeprowadzić zamach w szkole

Zatrzymani są w wieku od 15 do 17 lat. Zostali namierzeni przez śledczych, ponieważ bardzo często wchodzili na profile społecznościowe należące do osób, które przeprowadziły ataki terrorystyczne w szkołach w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo aktywnie komentowali wydarzenia na ich forach.

W rozmowie telefonicznej z rzecznikiem stołecznej policji dowiedzieliśmy się, że ze względu na dobro śledztwa na razie nie zostaną podane informacje dotyczące tego, w jaki sposób zatrzymani chcieli przeprowadzić zamach oraz której szkoły to dotyczyło. Nastolatkowie zostali zatrzymani na podstawie artykułu 171 kodeksu karnego, który mówi o nielegalnym wytwarzaniu lub obrocie materiałami niebezpiecznymi - prawdopodobnie może więc chodzić o próbę przeprowadzenia zamachu bombowego.

Jeden z zatrzymanych trafił do ośrodka dla nieletnich, a drugi ma nadzór kuratora. Wobec dwóch sąd zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych. 

Więcej o:
Komentarze (110)
Policja zatrzymała czterech nastolatków. Planowali zamach na szkołę w Warszawie
Zaloguj się
 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 56 razy 40

  Ach, elektorat Konfederacji. Strzelnica w każdej szkole, baby do kuchni, zawsze się trochę gwałci, lekka pedofilia nie jest zła.
  Trzeba było odstrzelić i napisać w notatce służbowej, że odpowiadali ogniem.

 • bacowa

  Oceniono 49 razy 33

  Więc co dało krzewienie chrześcijaństwa w postaci lekcji religii przez kilkadziesiąt lat?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 21 razy 19

  Jaki kraj, tacy "terroryści" ...

 • acototak

  Oceniono 19 razy 15

  Pierwsze efekty reformy edukacji.

 • zarator

  Oceniono 18 razy 14

  Zamiast religii w szkołach należy wprowadzić etykę. I to jak najszybciej. Może to poprowadzic nauczyciel polskiego, jeżeli szkoły nie stać na specjalistów. Posadzić dzieciaki w kręgu, niech spojrzą sobie w oczy zamiast w smartfony i niech powiedzą sobie co czują gdy...

 • ggchmiel

  Oceniono 21 razy 13

  Nienawiść piSSamannów do wykształconych jest powszechnie znana, ale żeby od razu organizować zamach na szkołę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX