Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 9 lutego zrobimy zakupy?

Od 2020 roku obowiązują bardziej restrykcyjne zasady dotyczące handlu w niedziele. Czy 9 lutego sklepy będą otwarte?
Zobacz wideo

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie mogła wypadać jedynie w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo zakupy będzie można zrobić też w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy 9 lutego wypada niedziela handlowa?

W niedzielę 9 lutego wypada zakaz handlu. W związku z tym zamknięte będą centra handlowe oraz duże sklepy. Najbliższa niedziela handlowa wyznaczona została 5 kwietnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Zgodnie z ustawą niedziela handlowa w 2020 roku wypada w siedmiu terminach: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Zakaz handlu wymierzony jest przede wszystkim w duże sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Auchan oraz centra handlowe. W niedziele otwarte mogą być apteki, stacje benzynowe, kawiarnie, restauracje, placówki pocztowe oraz sklepy prowadzone przez właściciela.

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 9 lutego zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • hunkyyankee

  Oceniono 2 razy 2

  Komuna w stylu PiS. W niedzielę siedź w domu lub idź do kościoła.

 • jezierskiadam

  Oceniono 4 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • robertw18

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze lepiej się upewnić w "gazecie" czy przypadkiem nie wpada niedzielna sprzedaż. Bywa bardzo użyteczna, bez większych kolejek przy płaceniu...

 • beton44

  Oceniono 4 razy 0

  Na razie wystartował harcownik NPK.

  Sam szef szefów - UZ - szlifuje formę na niedzielę - wtedy rzuci czytelników na kolana kolejnym błyskotliwym artykułem !!!

 • gienia2

  Oceniono 1 raz -1

  Pisane przez kalkę ?

 • baxter21

  Oceniono 2 razy -2

  NPK w formie ! Adaś Jezierski tez na posterunku. Brawo wybiórcza - niżej spaść się nie da

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX