Małopolska: 11-letni harcerz postrzelony w szyję na obozie. Policja zatrzymała sprawcę

Małopolscy policjanci znaleźli osobę, która strzelała do harcerzy ćwiczących w lesie niedaleko Gródka pod Nowym Sączem. W zdarzeniu został ranny 11-latek. Sprawca postrzelił chłopca w szyję.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24 zgłoszenie wpłynęło do sądeckich policjantów w czwartek 30 stycznia w godzinach wieczornych. Policjantów powiadomił opiekun harcerzy, należących do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Grupa ćwiczyła w lesie w miejscowości Gródek nad Dunajcem.

11-letni harcerz postrzelony podczas obozu w Małopolsce. Policja złapała sprawcę

Zeznania dzieci i opiekunów obozu były spójne. - Relacjonowali oni, że kiedy harcerze przebywali w lesie, ktoś przyjechał samochodem na jego skraj i oddał strzały w kierunku harcerzy. Nie wiem, czy ta osoba zdawała sobie sprawę z tego, że ktoś w tym lesie przebywa - powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego Małopolskiej Policji.

Sprawca postrzelił w szyję 11-letniego harcerza. Życiu dziecka nic nie zagraża, chłopiec został już wypisany ze szpitala. Policja przeprowadziła oględziny i rozmowy ze świadkami. Funkcjonariusze przeszukali też sąsiadujące zabudowania.

Dziennikarze portalu Tvp.info poinformowali, że sprawca został już zatrzymany. - Mężczyzna przebywa na komendzie, będą z nim wykonywane czynności - przekazała Anna Zbroja-Zagórska z krakowskiej policji. Wyjaśnianiem sprawy zajmie się prokuratura w Nowym Sączu. Według ustaleń policji mężczyzna oddał tylko jeden strzał. Z kolei kilka dni przed postrzeleniem harcerze mieli otrzymywać pogróżki.

Więcej o: