Wnuk byłego prezydenta Polski skazany. Gdański sąd podtrzymał wyrok ws. Dominika W.

Dominik W., wnuk byłego prezydenta, został skazany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku na karę 2 lat i 8 miesięcy więzienia. Tym samym sąd podtrzymał wyrok, który zapadł w kwietniu ubiegłego roku. Dominik W. został uznany za winnego m.in. jazdy autem pod wpływem alkoholu i znieważenia policjanta.

Do zatrzymania Dominika W. doszło 25 lutego 2018 r. Jak informowała prokuratura, Dominik W. jadąc Volkswagenem Golfem uszkodził inny pojazd. Według świadka, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po zdarzeniu został zatrzymany na jednej z ulic w Gdańsku, jego auto było wyraźnie uszkodzone.

W trakcie zatrzymywania Dominik W. "znieważył funkcjonariuszy policji słowami obelżywymi, a jednego z nich kopnął". Ponadto przed przyjazdem policji W. groził śmiercią i szarpał mężczyznę, który chciał go zatrzymać. Badanie alkomatem wykazało, że Dominik W. miał 2,08 promila alkoholu we krwi.

>>> Gdula proponuje sankcje dla PiS-u. Za łamanie praworządności

Zobacz wideo

Dominik W. Sąd podtrzymuje wyrok

Sąd Rejonowy uznał Dominika W. za winnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, znieważenia funkcjonariuszy policji, zmuszenia funkcjonariusza policji do odstąpienia od czynności służbowej, użycia przemocy oraz groźby wobec osoby, która podjęła próbę zatrzymania go oraz uszkodzenia jednego pojazdu na kwotę przekraczającą 2,5 tys. zł. 

Wnuk byłego prezydenta został w kwietniu ub. r. skazany na 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Sąd nakazał również zapłatę 8 tys. zł na poczet Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto nałożono na niego 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak podaje Polsatnews.pl, powołując się na doniesienia Polskiej Agencji Prasowej, po apelacji złożonej zarówno przez prokuraturę, jak i obrońców Dominika W., Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok I instancji. Wyrok jest prawomocny.

Więcej o:
Komentarze (281)
Wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy skazany. Gdański sąd podtrzymał wyrok ws. Dominika W.
Zaloguj się
 • antyk63

  Oceniono 136 razy 88

  Tusk odpowiada za dziadka, Wałęsa za wnuka, a z bratem Jaki nie ma nic wspólnego, bo przecież brat jest dorosły. Pisowska antylogika już mnie wcale nie dziwi. Pisiory to patologiczne zło.

 • z.04.2019

  Oceniono 31 razy 25

  Może dzięki wyrokowi wnuczek nabierze trochę rozumu do głowy.
  Lub stoczy sie na dno, wybór jest "jego".

 • hen-live

  Oceniono 23 razy 23

  Co tu komentowac. Tak powinno byc nieważne czy syn Wałęsy czy jakiegoś polityka PiS czy innej partii jak zawinił i mu udowodniono to niech odsiedzi.

 • artur702

  Oceniono 70 razy 20

  Współczuję Lechowi Wałęsie. To już drugie nieszczęście które go spotyka. Żal serce ściska. Smutne bardzo.

 • lenkaa4

  Oceniono 25 razy 17

  Polacy to jednak mają specyficzny, pokrętny sposób "myślenia". Sąd słusznie skazał p. Dominika, wnuka p. Wałęsy, za jego wykroczenia, a ludzie wypisują tu, że taki wyrok zapadł, bo a to łapówki jakiś sędzia nie wziął, a to bolek słabo sądów bronił, bredzą o koszulkach z napisem konsytucja. Czyli sąd miał wydać wyrok uniewinniajacy czy jak? Polskie piekiełko, polskie bagienko ma się dobrze...

 • Ola Ola Tajemnowska

  Oceniono 27 razy 11

  nie ma litości dla alkoholików na drogach zabijają innych bo brak odpowiedzialności ja bym mu dała 10 lat za to że pijany wsiadł do auta komentarz a wysłać nie można

 • blahblah69

  Oceniono 20 razy 8

  Ktos moze powiedziec, jaki jest sens i logika pisania, Dominik W., syn Wałesy? W ten sposób mozna w zasadzie ujawnic wszystkie inicjały, podając ojca z nazwiska.. Albo sie chroni w pełni tożsamosc, albo sie podaje pełne nazwisko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX