Wnuk byłego prezydenta Polski skazany. Gdański sąd podtrzymał wyrok ws. Dominika W.

Dominik W., wnuk byłego prezydenta, został skazany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku na karę 2 lat i 8 miesięcy więzienia. Tym samym sąd podtrzymał wyrok, który zapadł w kwietniu ubiegłego roku. Dominik W. został uznany za winnego m.in. jazdy autem pod wpływem alkoholu i znieważenia policjanta.

Do zatrzymania Dominika W. doszło 25 lutego 2018 r. Jak informowała prokuratura, Dominik W. jadąc Volkswagenem Golfem uszkodził inny pojazd. Według świadka, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po zdarzeniu został zatrzymany na jednej z ulic w Gdańsku, jego auto było wyraźnie uszkodzone.

W trakcie zatrzymywania Dominik W. "znieważył funkcjonariuszy policji słowami obelżywymi, a jednego z nich kopnął". Ponadto przed przyjazdem policji W. groził śmiercią i szarpał mężczyznę, który chciał go zatrzymać. Badanie alkomatem wykazało, że Dominik W. miał 2,08 promila alkoholu we krwi.

>>> Gdula proponuje sankcje dla PiS-u. Za łamanie praworządności

Zobacz wideo

Dominik W. Sąd podtrzymuje wyrok

Sąd Rejonowy uznał Dominika W. za winnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, znieważenia funkcjonariuszy policji, zmuszenia funkcjonariusza policji do odstąpienia od czynności służbowej, użycia przemocy oraz groźby wobec osoby, która podjęła próbę zatrzymania go oraz uszkodzenia jednego pojazdu na kwotę przekraczającą 2,5 tys. zł. 

Wnuk byłego prezydenta został w kwietniu ub. r. skazany na 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Sąd nakazał również zapłatę 8 tys. zł na poczet Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto nałożono na niego 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak podaje Polsatnews.pl, powołując się na doniesienia Polskiej Agencji Prasowej, po apelacji złożonej zarówno przez prokuraturę, jak i obrońców Dominika W., Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok I instancji. Wyrok jest prawomocny.