Pogoda na dziś - wtorek 4 lutego. Dziś deszcz i silny wiatr w całej Polsce

Pogoda na dziś - wtorek 4 lutego. Synoptycy IMGW ostrzegają mieszkańców północno-wschodniej Polski przed przymrozkami i porannymi opadami deszczu. Będą one powodowały gołoledź na drogach i chodnikach.
Zobacz wideo

We wtorek największe opady deszczu i deszczu ze śniegiem zapowiadane są w południowych województwach. Opady pojawią się jednak w różnym natężeniu w całej Polsce.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 3 do 5 stopni

Dziś najniższa temperatura, 3 stopnie, prognozowana jest w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Najcieplejszy dzień przewidywany jest z kolei w Kielcach, Rzeszowie, Warszawie, Zielonej Górze i Szczecinie. Tam maksymalnie 5 stopni. W pozostałych województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim i lubelskim, będą 4 stopnie.

Pogoda na dziś - wtorek 4 lutego.Pogoda na dziś - wtorek 4 lutego. gazeta.pl

Opady. W całej Polsce będzie padać deszcz lub deszcz ze śniegiem

Meteorolodzy prognozują zachmurzenie duże i umiarkowane w całej Polsce. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się dziś w całym kraju. Najbardziej intensywnie padać będzie w pierwszej części dnia w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim, śląskim, małopolskim, łódzkim, świętokrzyskim i podkarpackim. W górach przyrost pokrywy śnieżnej do 10-20 cm w Karpatach. Wiatr na ogół umiarkowany i silny zwłaszcza na południu. W górach porywy do nawet 100 km/h będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenie meteorologiczne. IMGW wydało ostrzeżenia przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W tych regionach prognozowane są poranne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura przy gruncie spadnie do -4 i -6 stopni, co będzie powodowało oblodzenia na nawierzchni dróg i chodników.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: