Malbork. Mężczyzna utkwił po pas w mule rzeki, był w stanie hipotermii. Nie wie, jak znalazł się w wodzie

35-letni mężczyzna zadzwonił po pomoc z rzeki - był uwięziony po pas w mule. Gdy policjantom udało się wyciągnąć go na brzeg, temperatura jego ciała wynosiła już zaledwie 28 st. C. Mężczyzna nie wie, jak znalazł się w wodzie.

Jak informuje "Dziennik Bałtycki", służby ratunkowe zostały wezwane w niedzielę rano nad rzekę Nogat w Malborku. W wodzie miał znajdować się mężczyzna, który nie jest w stanie wydostać się na brzeg.

35-letni mężczyzna stał po pas w wodzie wśród trzcin, był uwięziony w mule rzeki. Mężczyzna sam zadzwonił na numer 112, nie był jednak w stanie powiedzieć na jakiej wysokości się znajduje. Na szczęście służby otrzymały kolejne zgłoszenie - od świadka, który potrafił wskazać dokładny fragment rzeki.

Choć sprawa może wydawać się błaha, na miejsce musiał zostać wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 35-latek był w stanie hipotermii, a temperatura jego ciała spadła do ok. 28 stopni Celsjusza. Lekarz LPR zbadał poszkodowanego i ostatecznie uznał, że wystarczy przewieźć go karetką do miejscowego szpitala.

Trójmiejska "Gazeta Wyborcza" podaje, że mężczyzna nie był w stanie odpowiedzieć policjantom, skąd wziął się w rzece. 

>>> Dlaczego woda w Bałtyku jest mętna?

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (79)
Malbork. Mężczyzna utkwił po pas w mule rzeki, był w stanie hipotermii. Nie wie, jak znalazł się w wodzie
Zaloguj się
 • gorzowskiszlachcic

  Oceniono 29 razy 23

  Gruba impreza musiała byc...

 • matyldas1234

  Oceniono 30 razy 18

  Gdy byłem na studiach, też nie byłem w stanie wytłumaczyć sobie, dlaczego w sobotę o 10.00 rano leżę na klatce schodowej akademika na 10-tym piętrze, przykryty jedynie swoją bluzą dresową.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 17 razy 13

  Organizm ludzki w stanie upojenia alkoholowego nie odczuwa zimna. Uczucie wszechogarniającego ciepła, a nawet gorąca, jest odczuciem subiektywnym. Upośledzona jest również zdolność do oceny stanu faktycznego, jak też wyobraźnia nie daje możliwości oceny odległych skutków podejmowanych decyzji. W takich sytuacjach szukanie ochłody w zbiorniku wodnym może skończyć się niepomyślnie.

 • mcguirre

  Oceniono 20 razy 12

  Kac Malbork :):):)

 • ela-007

  Oceniono 13 razy 11

  Wstał z kolan, ale za szybko, zakręciło mu się w głowie i pomylił Nogat z Mierzeją Wiślaną.

 • robertczajka

  Oceniono 15 razy 11

  Po prostu obejrzał tv info lub trwam i go... zamuliło!! Jsk 8 milionów innych HE HE !!!:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX