Kpiny z doboru gości w programie TVP Info. Makowski ripostuje "Eurołajzą" i "lewizmem-platformizmem"

Cztery osoby związane z prawicowym tygodnikiem "Sieci" i naczelny tvp.info - tak przedstawiał się dobór gości i prowadzącego w "Salonie Dziennikarskim" w TVP Info. Dziennikarze i politycy kpili z "pluralizmu" w telewizji publicznej. Spotkało się to z repliką jednego z gości, Ryszarda Makowskiego znanego ze "Studio YaYo", który pisał: "Dobór komentatorów nie spełniał kryteriów lewizmu-platformizmu!". Satyryk zwrócił się też do jednego z szyderców per "Eurołajza".

Jak co tydzień, w sobotę, w TVP Info emitowano "Salon Dziennikarski", który najczęściej prowadzą Michał lub Jacek Karnowscy (obydwaj związani z tygodnikiem "Sieci" i portalem wPolityce.pl, drugi z nich jest naczelnym tygodnika).

Sobotnie wydanie wzburzyło niektórych polityków i dziennikarzy ze względu na dobór gości. Poza prowadzącym Michałem Karnowskim, w studio rozmawiali Stanisław Janecki (współpracuje z "Sieci" i wPolityce.pl), Ryszard Makowski (jego felietony publikowane są w "Sieci"), Elżbieta Królikowska-Avis (współpracuje z wPolityce.pl i "Sieci Historii") oraz redaktor naczelny tvp.info Samuel Pereira.

>>> Sikorski: Brexit zaczynał się lata temu od szczucia na UE, jakie teraz uprawia TVP

Zobacz wideo

Dziennikarze i politycy kpią z doboru gości w "Salonie Dziennikarskim"

Uwagę na to, z jakimi mediami związani są komentatorzy, zwrócił Antoni Maśląka z Młodych Demokratów (młodzieżówka Platformy Obywatelskiej), a później do oceniania "pluralizmu" dołączył m.in. Radosław Sikorski, który pokpiwał: "Pluralizm w mediach publicznych. W tym znany doktor fizyki kwantowej".

Dziennikarz "Dziennika Zachodniego" Marcin Twaróg pisał z kolei:

Bo to jest salon, a na salony nie wszystkich się wpuszcza ;) Tak pluralizm mediów widzi TVP.

Marcin Dobski, w przeszłości m.in. dziennikarz "Rzeczpospolitej", zamieścił nawet improwizowaną, rzekomą kłótnię, jaka mogłaby się rozegrać między komentatorami z jednego środowiska:

- Zgadzam się z tobą, Staszku. - Nie, to ja się zgadzam ze Staszkiem, Samuelu. - Nie mogę się z tobą zgodzić, Ryszardzie, ponieważ ja zgadzam się bardziej.

Makowski odpowiada krytykom i "Eurołajzie": Dobór nie spełniał kryteriów lewizmu-platformizmu

W sobotę wieczorem na te docinki zareagował jeden z uczestników programu, Ryszard Makowski, satyryk, który jest kojarzony w ostatnich latach za sprawą swojego programu "Studio YaYo".

Dzisiejsze wydanie Salonu Dziennikarskiego zbulwersowało do żywego tych, którzy nie oglądają TVP. Dobór komentatorów nie spełniał kryteriów lewizmu-platformizmu!

- napisał na Twitterze Makowski, dodając, że cieszy się, że "mógł w tym skandalu wziąć udział". Ostatnia część jego wpisu odnosi się zapewne do Radosława Sikorskiego, obecnie europosła, który krytykował dobór gości, ponieważ Makowski dopisał:

Wzburzenie jednego Eurołajzy szczególnie sprawiło mi radość.
Więcej o:
Komentarze (442)
Kpiny z doboru gości w "Salonie dziennikarskim" TVP. Ryszard Makowski ripostuje "Eurołajzą" i "lewizmem-platformizmem"
Zaloguj się
 • jahodovy

  Oceniono 136 razy 128

  Jasne. Za PRLu też była jedna słuszna partia PZPR i komu to przeszkadzało? Na pewno nie PiSłajzom.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 129 razy 119

  A co tu komentować? ... bywa, że Kolo Gospodyń Wiejskich z Piernika Słodkiego ma szersze horyzonty myślowe...

 • sailor2016

  Oceniono 95 razy 89

  Kto normalny ogląda TVPiSS? Prawdę mówiąc od kiedy Ku...ki przejął telewizję publiczną nie włączyłem tej szczujni ani razu i chyba tak już zostanie nawet jak piSSlamiści stracą władzę. Odzwyczaiłem się.

 • lorca_mallorca

  Oceniono 83 razy 79

  O kurczę! Ja myślałem, że Markowski to nieszkodliwy idiota, a tu, proszę - niebezpieczny kretyn!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 78 razy 74

  Bardzo spodobał mi się wpis jednej niewiasty u Rycha na tłicie - kocha ten program bo nikt nie kłóci się i wszyscy mają te same poglądy!
  Recepta na szczęśliwe społeczeństwo: jeden wódz, jedno wyznanie, jedne poglądy!
  Resztę do wora i do rzeki, a wtedy nastanie kraina szczęśliwości gdzie każdy będzie miał stołek i kasę za wierną służbę Partii. A kasa?- z reparacji wojennych i z UE za to że nie wyjdziemy.

 • kamael9

  Oceniono 63 razy 57

  Czasy słusznie minione niesłusznie wróciły...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 59 razy 51

  Za poprzedniej komuny też tak było :-)
  Że same czerwony mordy straszyły z telewizora :-)
  PiS=PZPR :-)

 • acototak

  Oceniono 51 razy 47

  Nie nazywajcie Makowskiego satyrykiem bo on jest dowcipny tylko dla siebie samego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX