Polacy w drodze z Wuhan. Minister zdrowia: Będą przebywać w jednym miejscu odosobnienia

Trzydzieścioro Polaków, ewakuowanych z chińskiego Wuhan w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jest w drodze do Francji. Następnie przesiądą się oni do samolotów wysłanych z Polski, które wieczorem powinny wylądować na lotnisku we Wrocławiu - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wszystkie osoby, które przylecą z Wuhan, będą przebywać w jednym miejscu odosobnienia, gdzie przejdą odpowiednie badania. Na razie, jak mówił minister, żadna z tych osób nie ma objawów zarażenia koronawirusem.

Prześlemy próbki do naszych laboratoriów, gdzie zostanie przeprowadzony test, czy [pacjenci] mają wirusa. Najprawdopodobniej nie, ale musimy to wiedzieć, bo wszyscy są w tej chwili bezobjawowi, są zdrowi, ale będziemy potwierdzali to badaniami genetycznymi - czy ten wirus gdziekolwiek jest, czy go nie ma

- mówił Szumowski.

Samoloty do Paryża wyśle Ministerstwo Obrony Narodowej. Łukasz Szumowski podziękował także służbom dyplomatycznym MSZ. Podkreślił, że uzgodnienie całej operacji powrotu z ogarniętego kwarantanną miasta i jej przeprowadzenie były bardzo skomplikowane.

>>> Czy Polska jest gotowa na koronawirusa?

Zobacz wideo

Do 304 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach, jedna osoba zmarła też na Filipinach. Zakażonych jest już ponad 14 000 osób. Jest pierwsza ofiara śmiertelna poza granicami Chin. Do tej pory w samych Chinach odnotowano ponad 14 tysięcy przypadków zarażenia się wirusem, który wywołuje ostre, zagrażające życiu zapalenie płuc.

Więcej o:
Komentarze (69)
Polacy w drodze z Wuhan. Minister zdrowia: Będą przebywać w jednym miejsu odosobnienia
Zaloguj się
 • archie007

  Oceniono 19 razy 15

  Z racji, że w Polsce nie stosowano kwarantanny, ani nie mieli możliwości diagnozowania wirusa, zapewne mamy już setki zarażonych. Mogą być nawet przypadki śmiertelne, które mogą być kwalifikowane jako powikłania po grypie. Dopóki nie będziemy już naprawdę w czarnej d, w mediach wciąż będzie przekaz, że jesteśmy zieloną wyspą wolną od wirusa, dzięki znakomitej kondycji naszej służby zdrowia. Proponuję, żeby za jakiś czas porównać statystyki grypy w Polsce za miesiąc styczeń i luty w latach 2019 i 2020.

 • spyderman2

  Oceniono 15 razy 11

  czy trole i boty dudy przestaną w końcu szczuć na Polaków???

 • andrzej.duxa

  Oceniono 15 razy 11

  Francuzi odwdzieczyli sie wwreszcie za nauczenie ich aby jeść widelcem

 • spyderman2

  Oceniono 14 razy 8

  poślijcie tam do wuhan na narty dude. skończy się ta jego wieczna wojna z unią europejską i oddali polexit

 • spluwa-orginal

  Oceniono 8 razy 6

  Cos mi sie wydaje , ze na powitanie , minister reki im nie poda .

 • wujekdolf

  Oceniono 8 razy 6

  pisiory nie wyślą ich na SOR? czemuż to? czyżby nie chodził jak powinien?

 • otulonywiatrem

  Oceniono 5 razy 5

  Wsadzić do nich kartofla prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX