Tragiczny wypadek na A2. Bus przewrócił się i wypadł poza jezdnię. Jedna osoba zginęła

Bus marki renault przewrócił się na autostradzie A2 w powiecie międzyrzeckim w województwie lubuskim. Jedna osoba zginęła w wypadku.

Do wypadku doszło z samego rana, przed godziną 6, w pobliżu miejscowości Chociszewo. Samochodem jechało dziewięć osób - sześciu mężczyzn i trzy kobiety. Jedna z osób zginęła, a druga - jak pisze RMF FM - jest reanimowana. Kilka osób zostało rannych.

Samochód przewrócił się i wypadł za jezdnię. Jak informuje serwis newslubuski.pl, bus prawdpodobnie najpierw uderzył w bariery energochłonne, a chwilę później dachował. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy.

Ruch na autostradzie w stronę Poznania jest zablokowany, policja prowadzi objazdy. 

Więcej o:
Komentarze (82)
Tragiczny wypadek na A2. Bus przewrócił się i wypadł poza jezdnię. Jedna osoba zginęła
Zaloguj się
 • zeriow

  Oceniono 26 razy 24

  Braciaktrans. Skurczybyki jeżdżą jak szaleni. Kiedyś taki wymusił na mnie pierwszeństwo. Dogoniłem go i spytałem się czy ma świadomość, że byłby wypadek gdybym go nie przepuścił. On do mnie z uśmiechem, że byłby i co z tego. Brak słów. Co z tego, że przewoził ludzi.

 • komentator.81

  Oceniono 29 razy 19

  Te busy to tragedia.

  Młodzi kierowcy wożą pracowników z Niemiec pędząc po 160-180 km/h, w nocy po autostradzie, załadowani na full.

  Oczywiście bez żadnych przerw i tacho.

 • amsterdam66

  Oceniono 6 razy 6

  Normy pracy nie istnieją u przewoźników polskich liczy się tylko kasa. Kierowcy śpią w busach po kilka godzin i wracają do kraju z pasażerami.

 • bigdonkey

  Oceniono 10 razy 6

  Jeśli to jest jeden z tych busików, które jeżdżą na trasie polska-Niemcy (charakterystyczne malowanie/kolor), to każdy lub większość kierowców powinna mieć postawione zarzuty "narażanie innych osób na utratę życia lub zdrowia" oraz "stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym". Wielokrotnie busy jednej firmy spotykam na trasie i wielokrotnie wyprzedzam tego samego busa a on mnie. Przy czym moja normalna prędkość to 190-230, a na przebudowach 70-90 (ograniczenie 60-80). I na przebudowach jestem wyprzedzany przez te z dużą różnicą, ich prędkość to ponad 100.
  Na autostradzie bez ograniczeń spokojnie te busiki jadą 160 lub wiecej (nie sprawdzałem). I to jest norma, to nie pojedyncze przypadki

 • kwantax

  Oceniono 10 razy 6

  pewnie jechali z Niemiec nocą i kierowca przysnął.

 • Kane CABAL

  Oceniono 18 razy 6

  Nie prędkość jest przyczyną wypadków na autostradach a bezmyślność kierowców. Podjeżdżanie pod sam zderzak, wymuszanie przez TIR-y, pisanie SMS lub oglądanie filmów podczas jazdy(!)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX