Koszalin. Miejski żłobek nie przyjmie nieszczepionych dzieci. Radny PiS: Dyskryminujemy społeczeństwo

W piątek radni z Koszalina przyjęli uchwałę, zgodnie z którą miejski żłobek może przyjąć jedynie te dzieci, które zostały zaszczepione zgodnie z kalendarzem obowiązkowych szczepień ochronnych lub te, które posiadają zaświadczenie od lekarza o odroczeniu terminu podania szczepionki. - My dyskryminujemy społeczeństwo - mówi radny PiS.

Za przyjęciem uchwały było 20 radnych, trzech zagłosowało przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Andrzej Jakubowski chciał, aby projekt uchwały został wycofany z porządku obrad. Jednak wniosek radnego z Prawa i Sprawiedliwości nie uzyskał większości w głosowaniu.

Nie mówimy o tym, czy szczepić, czy nie szczepić. My mówimy o kryteriach przyjęcia do żłobka. My dyskryminujemy społeczeństwo. (…) My ograniczamy wolność. (…) A przecież nasze dzieci spotykają się nie tylko w żłobku, ale też w kinie, w autobusie

- powiedział Jakubowski, cytowany przez TVN24. Z kolei Anna Mętlewicz (PiS) zwróciła się do radnych z Koalicji Obywatelskiej, mówiąc, że "nawołują do demokracji, niektóre uchwały nazywają kagańcowymi" i zapytała "jak dziś działają".

Najważniejsze jest dobro dzieci

Radna z KO Dorota Chałat stwierdziła, że w tym przypadku najważniejsze jest dobro dzieci. Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, zaznaczył, że ma to zapobiegać spadkowi liczby szczepień. Dodał, że w mieście są również żłobki prywatne, w których kryteria przyjęcia dzieci określa właściciel. Miasto miesięcznie dopłaca do każdego dziecka 400 zł.

>>> Grzesiowski: gdyby nie szczepienia, po wojnie nie byłoby połowy Polaków. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (55)
Koszalin. Miejski żłobek nie przyjmie nieszczepionych dzieci. Radny PiS: Dyskryminujemy społeczeństwo
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 56 razy 52

  Tyle się ostatnio mówi o epidemii koronowirusa a ten pisi czopek broni ludzi, którzy nie szczepią dzieci. Średniowiecze parafialne.

 • puuchatek

  Oceniono 51 razy 47

  "My ograniczamy wolność."

  Ależ oczywiście. Dokładnie tak samo, jak ograniczamy wolność narzucając bez pytania obowiązek jazdy prawą stroną drogi. Postawmy na prawdziwą wolność, nie każdy jeździ jak chce. Autostradami też.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 53 razy 43

  Bardzo dobra decyzja. To nie jest żadna dyskryminacja, to jest wybór, jakiego dokonali rodzice.

 • hipo krater

  Oceniono 32 razy 32

  Kretyn. To raczej mniejszość antyszczepionlowcow dyskryminuje większość, narażając ich na zachorowanie.
  To taka sama jak kiedyś , kiedy palacze, nie licząc się z osobami niepalacymi , zawlaszczali całą przestrzeń życiową dla siebie, maltretujac pozostałych swoimi toksycznymi wyziewami.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 31 razy 29

  Brawo! Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy mogą przecież zakładać własne przedszkola i szkoły nie dotowane z budźetu państwa i tam rozpowszechniać swoją nałkę.

 • jednooki.pirat

  Oceniono 31 razy 27

  Takim co nie szczepią dzieci przecież przedszkole i tak niepotrzebne. Jeszcze zatrują je tam wiedzą.

 • achaszwerosz

  Oceniono 31 razy 27

  Brawo żłobek!

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 35 razy 27

  Dyskryminacja by była gdyby dzieci bez chrztu nie chcieli przyjmować - coś się radnemu popierd...

 • takaprawda3000

  Oceniono 27 razy 25

  Towarzysze z PiSu bredzą o dyskryminacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX