Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [2 lutego]

Czy 2 lutego to niedziela handlowa? Czy będziemy mogli dziś zrobić zakupy w supermarketach? Podpowiadamy, co mówi ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

2 lutego nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Jeżeli będziemy chcieli zrobić zakupy, będziemy musieli udać się do jednego z punktów, który może być otwarty w każdą niedzielę, bez ograniczeń wynikających z ustawy o handlu w niedziele i święta. Takimi sklepami są m.in. apteki, piekarnie i punkty z pamiątkami, ale także sklepy znajdujące się na dworcach, placówki pocztowe, stacje benzynowe i sklepiki osiedlowe, w których w niedziele sprzedają właściciele.

>>> Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela z handlem?

Przypomnijmy, że w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Jedna z nich już za nami - wypadła 26 stycznia. Na kolejną poczekamy dwa miesiące, bo przypada ona na 5 kwietnia. Jest to niedziela przed świętami wielkanocnymi. Kolejne niedziele handlowe wypadają 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (32)
Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [2 lutego]
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 14 razy 10

  W handlowe niedziele prosimy o zwiększenie prędkości ruchomych schodów centrach handlowych oraz galeriach z 0.8m/s do 1m/s.

 • Oceniono 12 razy 10

  Nareszcie !!.Już napisałem zapytanie do sekcji drugiej tego samego działu czyli pogoda co z brakiem informacji ponieważ nie znałem odpowiedzi na pytanie sąsiada jak dzisiaj handlem ponieważ ma zaniki pamięci a już o 5:15 pukał i pytał!!.

 • baxter21

  Oceniono 10 razy 6

  UZ - hahahaha ten gnom to nie ma za grosz honoru. Widzisz człowieku ze większość cię jedzie za te twoje wypociny o niedzielach handlowych albo o pogodzie, a ty nawet nicku nie zmienisz. Daj chociaż te NPK albo api

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 6 razy 6

  UZ jak zwykle w formie.

 • gienia2

  Oceniono 6 razy 6

  „NOWE. Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [2 lutego]”

  NOWE jak twój fiat 126p, co nie, Stachu ?

 • fajnybrat

  Oceniono 9 razy 5

  Czekam z niecierpliwością na artykuł, który ukaże się za tydzień i będzie traktował o następnej niedzieli. Ludzie na was liczą!

 • menanocetus łagodny

  Oceniono 8 razy 4

  Mieszkańcy naszej gminy proponują dyr. departamentu handlowe niedziele w GW wydrukowanie kalendarzyka z zaznaczenie na czerwono takowych i wywieszanie w widocznych miejscach w środkach komunikacji miejskiej oraz PKS, dla posiadających samochody aby mogli się zapoznać również na stacjach benzynowych. Dosyć mamy na okrągło czytania tego samego i to już od czwartku.

 • justsaying

  Oceniono 5 razy 3

  Lepiej napiszcie czy Poniedziałek 4 Maja to dzień wolny od pracy bo święto 3 Maja wypada w Niedziele. Pytam się bo w innych krajach jak wypada swieto w Niedziele to się ma Poniedziałek wolny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX