Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [2 lutego]

Czy 2 lutego to niedziela handlowa? Czy będziemy mogli dziś zrobić zakupy w supermarketach? Podpowiadamy, co mówi ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

2 lutego nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Jeżeli będziemy chcieli zrobić zakupy, będziemy musieli udać się do jednego z punktów, który może być otwarty w każdą niedzielę, bez ograniczeń wynikających z ustawy o handlu w niedziele i święta. Takimi sklepami są m.in. apteki, piekarnie i punkty z pamiątkami, ale także sklepy znajdujące się na dworcach, placówki pocztowe, stacje benzynowe i sklepiki osiedlowe, w których w niedziele sprzedają właściciele.

>>> Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela z handlem?

Przypomnijmy, że w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Jedna z nich już za nami - wypadła 26 stycznia. Na kolejną poczekamy dwa miesiące, bo przypada ona na 5 kwietnia. Jest to niedziela przed świętami wielkanocnymi. Kolejne niedziele handlowe wypadają 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o: