Wiceminister zdrowia studzi emocje. "W Polsce nie ma żadnego przypadku zarażenia koronawirusem"

Wiceminister zdrowia zapewnił, że w tej chwili nie ma żadnego potwierdzonego przypadku osoby zarażonej koronawirusem. Waldemar Kraska powiedział, że resort zdrowia monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się patogenu.

- Żadne próbki, które zostały wysłane do badań, nie potwierdziły obecności koronawirusa u osób, które znajdują się w Polsce. Trzech studentów, którzy byli niedawno hospitalizowani w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, już zostało wypisanych do domu, bez objawów - powiedział w Programie I Polskiego Radia Waldemar Kraska.

Polskie służby "są w gotowości" w sprawie koronawirusa 

Wiceminister zdrowia przyznał jednak, że pierwsza osoba ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, prędzej czy później będzie zdiagnozowana także w Polsce. Ministerstwo oraz służba zdrowia mają być jednak przygotowani na taką ewentualność. - Służby są w gotowości - zapewnił Kraska.

>>>  Czy Polska jest gotowa na koronawirusa? 

Zobacz wideo

Z Kolei gościem TVN24 był rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, który przekazał, że aktualnie prowadzone są rozmowy z innymi państwami Unii Europejskiej w sprawie współorganizacji transportu obywateli UE z Wuhan. - To będzie transport dwuetapowy. Najpierw wszyscy jednym samolotem zostaną przetransportowani na jedno z lotnisk w Unii Europejskiej. Potem samoloty poszczególnych państw zabiorą swoich obywateli do swoich krajów. (...) Zaręczam, że do połowy przyszłego tygodnia wszyscy obywatele polscy, którzy się zgłosili, to jest około 30 osób, będą już w naszym kraju, będą pod opieką polskich lekarzy - powiedział.

Według ostatnich danych chińskiego ministerstwa zdrowia liczba ofiar koronawirusa w Chinach wzrosła do 213. Zarażonych jest już prawie 9700 osób, z czego największa liczba pacjentów diagnozowana jest w prowincji Hubei, do której należy także miasto Wuhan.

Więcej o:
Komentarze (20)
Wiceminister zdrowia studzi emocje. "W Polsce nie ma żadnego przypadku zarażenia koronawirusem"
Zaloguj się
 • antyk63

  Oceniono 8 razy 8

  Jest bezpiecznie. Mamy odpowiednie druki i pieczątki. Poradzimy sobie bez problemów.

 • paul paul

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to nie mam żadnego zagrożenia!!!!!!
  Przecież PiS jest najgorszym wirusem na świecie

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe jak długo będą trzymać w tajemnicy, gdy już się pierwszy pojawi. I jak ubiorą to w winę Tuska.

 • jottsp

  Oceniono 2 razy 2

  wszystko jest w porzadku i gotowosci a testy do wykrywania wirusa beda za tydzien :)

 • lusjola

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież tego nie dało się słuchać , same bzdury !!! I to jest sędzia ??? Może taki sam jak paniusia z TK z tytułem magistra !!! Teraz jak się pójdzie do sądu przed rozprawą trzeba pytać z czyjego nadania jest to co się uważa za bezstronnego sędziego !!! Pięknych czasów doczekaliśmy !!!

 • yeah_bunny

  Oceniono 2 razy 2

  Prezes dzwonił i mówił, że nie ma i nie będzie

 • yotzet

  Oceniono 1 raz 1

  Z ASF też tak było....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX