Białka Tatrzańska. "Pirat" potrącił na stoku początkującą narciarkę. Kolizję nagrał instruktor [WIDEO]

Na jednym ze stoków w Białce Tatrzańskiej doszło do kolizji dwojga narciarzy. Choć nikomu nic się nie stało, od tragedii dzieliło ich kilka centymetrów. Przyczyną zdarzenia była nadmierna brawura jednego z użytkowników stoku.

W czasie ferii zimowych na polskich stokach bywa naprawdę tłoczno, dlatego istotne jest, aby każdy narciarz i snowboardzista dbał o bezpieczeństwo swoje i innych. Niektórych ponosi jednak brawura, a to może skończyć się tragicznie. Jeden z instruktorów narciarstwa przez przypadek nagrał "pirata", który potrącił jego kursantkę na stoku w Białce Tatrzańskiej.

Kolizja na stoku w Białce Tatrzańskiej. Narciarz "miał kilka centymetrów szczęścia..."

Do zdarzenia doszło, kiedy Pan Bartek uczył jeździć na nartach Włoszkę z Londynu. Kurs odbywał się na niebieskiej trasie nr 9 przy wyciągu Jankulakowski. Instruktor nagrywał, jak kobieta sobie radzi, aby potem przeanalizować z nią nagranie i wskazać ewentualne błędy. Przez przypadek nagrał jednak pędzącego mężczyznę, który potrącił kursantkę. Chwilę później "pirat" przewrócił się i wpadł do śniegu, gubiąc przy tym kije i narty.

Zbulwersowany instruktor podszedł do brawurowego narciarza i zwrócił mu uwagę. Nie spotkał się jednak ze zrozumieniem. Żona mężczyzny, który potrącił Włoszkę, zarzuciła panu Bartkowi, że popisuje się przed dziewczyną i stwierdziła, że ona i jej mąż się spieszą, bo chcą zjechać jeszcze raz. Niedługo później nadarzyła się okazja, aby instruktor porozmawiał z narciarzem na osobności. Kiedy pokazał mu nagranie, ten przyznał się do błędu i poprosił, aby pan Bartek przeprosił w jego imieniu potrąconą kobietę.

Pan Bartek, który opisał całą historię, apeluje na Facebooku: "Jakkolwiek sobie radzimy na stoku, jeździjmy w kaskach!". Przypomina także, że każdy narciarz powinien znać dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarstwa. Pierwszy punkt tego dokumentu mówi: "Każdy narciarz lub snowboarder powinien zachować się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby". 

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Zobacz wideo
Więcej o: