Pogoda na dziś - poniedziałek 3 lutego. Najwyższe opady deszczu na południu kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 3 lutego. Deszcz i deszcz ze śniegiem prognozowane są dziś głównie w południowych i zachodnich województwach. Mieszkańcy pozostałych regionów mogą liczyć na większe rozpogodzenia.
Zobacz wideo

W poniedziałek meteorolodzy zapowiadają najwyższą temperaturę na zachodzie. Tam termometry pokażą od 9 do 10 stopni.

Temperatura. Najchłodniej będzie dziś na Podlasiu i Lubelszczyźnie

Najwyższa temperatura przewidywana jest dziś dla Dolnego Śląska, gdzie będzie 10 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w województwach opolskim, lubuskim i zachodniopomorskim. W Poznaniu i Krakowie będzie 8 stopni. Najniższa temperatura prognozowana jest w Białymstoku i Lublinie, gdzie będzie kolejno 4 i 5 stopni. W pozostałych regionach temperatura będzie się wahać w granicach 6-7 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 3 lutego.Pogoda na dziś - poniedziałek 3 lutego. gazeta.pl

Opady. Sporo deszczu spadnie na południu Polski

W poniedziałek rano zachmurzenie umiarkowane i duże obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Po południu więcej rozpogodzeń przewidywanych jest w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. W pierwszej części dnia deszcz może padać w południowej Polsce. Wieczorem deszcz i deszcz ze śniegiem prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. W pozostałych wschodnich i centralnych regionach nie powinno padać. Wiatr będzie umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: