Pogoda na weekend 1-2 lutego. Ciepły i deszczowy początek lutego. W niedzielę silny wiatr

Prognoza pogody na weekend 1-2 lutego. Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru, które pojawią się w całej Polsce w niedzielę. Tego dnia w północnych województwach oraz w regionach podgórskich wiać może w porywach do nawet 100 km/h.

W weekend w całej Polsce przewidywane są opady deszczu, a miejscami też deszczu ze śniegiem. Temperatura w tych dniach będzie całkiem wysoka jak na luty: w sobotę prognozowanych jest od 8 do 12 stopni, a w niedzielę od 6 do 8 stopni.

Pogoda na sobotę 1 lutego. W większości kraju temperatury powyżej 10 stopni

Najniższa temperatura tego dnia zapowiadana jest w Białymstoku, gdzie będzie około 8 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie warmińsko-mazurskim, lubelskim i podkarpackim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia, Zielonej Góry i Opola - tam maksymalnie 12 stopni. Równie ciepło, 11 stopni, prognozowanych jest w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i małopolskim. W pozostałych regionach 10 stopni.

W dzień meteorolodzy przewidują zachmurzenie duże. Rano deszcz padać będzie we wschodnich i południowych regionach. Po południu deszcz pojawi się także w zachodniej i północnej części kraju. W regionach podgórskich możliwy jest także deszcz ze śniegiem lub śnieg. Miejscami w Bieszczadach i Tatrach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o około 5-7 centymetrów. Wiatr słaby lub umiarkowany. Nad morzem i w górach porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. W wyższych partiach gór może wiać nawet do 110 km/h.

Pogoda na niedzielę 2 lutego. Dziś kolejny deszczowy dzień

W niedzielę temperatury będą nieco niższe niż poprzedniego dnia, jednak nadal będzie ciepło jak na ten miesiąc. W Koszalinie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi i Suwałkach będzie około 6 stopni. W województwie zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim termometry pokażą 7 stopni. Najwyższa temperatura, 8 stopni, przewidywana jest w Opolu, Wrocławiu i Lublinie.

Tego dnia prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, z miejscowymi przejaśnieniami najpierw na południu, a później też w północnej części kraju. Rano największe opady deszczu przewidywane są w województwie mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Po południu przelotnie może padać w całym kraju. W nocy z kolei od zachodu zacznie nadciągać rozległy deszczowy front, który stopniowo przesunie się nad centralną Polskę. W nocy możliwe są także opady deszczu ze śniegiem. W niedzielę w całym kraju przewidywane są umiarkowane i silne porywy wiatru: nad morzem i w górach może wiać z prędkością do 100 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: