Niedziele handlowe 2020. Czy 2 lutego sklepy będą otwarte?

Czy 2 lutego to niedziala handlowa? Które sklepy będą jutro otwarte? Przypominamy, co mówi na ten temat ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.
Zobacz wideo

2 lutego nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że jutro sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco będą zamknięte. Na kolejną niedzielę handlową przyjdzie nam trochę poczekać - wypadnie ona 5 kwietnia, a więc na tydzień przed świętami wielkanocnymi. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe 2020. Gdzie zrobić jutro zakupy?

W niedziele takie jak 2 lutego można zrobić zakupy w niektórych placówkach handlowych. Ustawodawca przewidział 32 wyjątki od reguły zabraniającej sprzedaży w niedziele niehandlowe. W takie dni czynne mogą być m.in. sklepy na dworcach, placówki pocztowe oraz stacje benzynowe. Otwarte mogą być także osiedlowe sklepiki, w których sprzedaje sam właściciel.

Więcej o:
Komentarze (22)
Niedziele handlowe 2020. Czy 2 lutego sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • zgred151

  Oceniono 7 razy 5

  Najważniejsza informacja dnia > czy sklepy w niedziele beda otwarte

 • golden_rain

  Oceniono 10 razy 4

  nie mam hajsu to lepiej niech będą zamknięte, inni też niech nie robią zakupów!!!

 • zwyczajny_suweren

  Oceniono 10 razy 4

  Czynne będą tylko sklepy należące do reżimu oraz te z nimi zblatowane, udające pocztę. Innym przedsiębiorcom człowiek wolności zakazał prowadzenia działalności.

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 4

  sklepy nie ale koscioły tak ---więc na jedno wychodzi .

 • Jankowski Mirosław

  Oceniono 12 razy 4

  Od chwili wprowadzenia tkzw."handlowych" niedziel temat ten już od czwartku wałkuje 2 razy dziennie sztab redakcyjny?!. Michnik opamiętaj się- rozgonić towarzystwo no chyba ,że masz za dużo kasy na pensję dla tych powtarzających się gamońi pt.UZ,NPK itp. Mój ośmioletni Paweł zna te teksty na pamięć zatrudnij go Będzie nam łatwiej do pierwszego, zrezygnuję z 500+ daj a mu tylko połowę tego co płacisz zapewne tym dziennikarzom czyli 3 200 brutto.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 10 razy 2

  A myślałem, że jeśli w lutym (i marcu) ŻADNA niedziela nie będzie handlowa, to sobie dacie spokój. Zadawanie pytania czy sklepy będą otwarte niebawem (albo już) będzie tak głupkowate jak pytanie, czy o północy zaświeci nam dziś słońce.

 • ual123

  Oceniono 1 raz 1

  Dzial Niedziel Handlowych i Niehandlowych GW i tym razem wypuscil perelke w postaci artykulu. Poraz kolejny czytelnicy nie zawiedli sie.

 • Tomasz Kowalewski

  Oceniono 11 razy 1

  Co niedzielę będzie dawać taki artykuł na stronę główną? Jak tak to już wolę zamknięte sklepy w każdą niedzielę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX