Pogoda. Ostrzeżenia przed oblodzeniem w czterech województwach. Od zachodu nadchodzi deszcz

Synoptycy ostrzegają, że na drogach i chodnikach w całym kraju może być ślisko. Najtrudniejsza sytuacja prognozowana jest we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego i na Pomorzu, a także na Podkarpaciu i w Małopolsce gdzie obowiązują ostrzeżenia przed oblodzeniem.

Instytut Meteorologii i Gospodarski Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z oblodzeniem dla części województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i podkarpackiego. - Powstawanie śliskich nawierzchni może wystąpić również na wschodzie Polski i na południu, i tam mogą się pojawić kolejne ostrzeżenia o oblodzeniu - mówi Mateusz Barczyk z IMGW Synoptyk dodaje, że strefa frontu ze śniegiem przemieściła się na wschód.

- Na wschodzie śnieg może miejscami utrzymać się do rana. Natomiast od zachodu nasuwają się strefy opadów deszczu i deszczu ze śniegiem i one będą topić pokrywę śnieżną w całym kraju - dodaje.

Jutro śnieg może poprószyć na w południowej, wschodniej i centralnej Polsce. Synoptycy zapowiadają jednak ocieplenie. W najbliższych dniach na zachodzie kraju temperatura wzrośnie do 10-11 stopni.

>>> Bryła lodu na twoim aucie może być śmiertelnie niebezpieczna

Zobacz wideo